3 mln zł na termomodernizację remiz. Konkurs dla OSP

0
Budynek_OSP_fot_Mirosław Cichy
Reklama

Rozpoczął się nabór do drugiej edycji programu dofinansowania termomodernizacji remiz strażackich. Konkurs przeznaczony jest dla ochotniczych straży pożarnych z województwa śląskiego. Łączna pula dofinansowania to 3 mln zł.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił nabór wniosków na inwestycje polegające na termomodernizacji budynków w ramach programu „Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność ochotniczych straży pożarnych”.

– W ubiegłym roku ogłosiliśmy ten konkurs po raz pierwszy, można powiedzieć pilotażowo w ramach programu wsparcia dla ochotniczych straży pożarnych. Okazało się, że zainteresowanie jest spore. Dlatego kontynuujemy go również i w tym roku. Mamy nadzieję, że dzięki tym środkom jakość wielu strażackich siedzib zmieni się diametralnie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Jak podaje WFOŚiGW, w poprzedniej edycji konkursu wpłynęło w sumie 16 wniosków, z których 10 przeszło pozytywną weryfikację, na ponad 425 tys. zł dofinansowania.

Rozpoczęty 15 marca 2021 r. konkurs zostanie przeprowadzony w trzech rundach: pierwsza potrwa do 30 kwietnia, druga – od 1 do 31 maja, trzecia – od 1 do 30 czerwca. Fundusz zastrzega sobie prawo do wstrzymania naboru w trakcie rundy w przypadku wyczerpania alokacji środków przewidzianych w programie.

Reklama

Do pozyskania są łącznie 3 mln zł dofinansowania, z przeznaczeniem na termomodernizację budynków, w tym również zastosowanie OZE. O środki mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego lub ochotnicze straże pożarne z terenu województwa śląskiego. Szczegóły na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach (www.wfosigw.katowice.pl).

(r)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here