Bezpłatna mammografia w Pszczynie

0
Ilustracja poglądowa, źródło: waldryano z Pixabay
Reklama

17 i 18 marca w Pszczynie przy markecie Kaufland kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi. Uprawnione są także panie, które:

– nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,

– lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Reklama

Jak podaje starostwo pszczyńskie, mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji pań przy markecie Kaufland, ul. Broniewskiego 1A w Pszczynie:

17 marca 2021 w godzinach od 11.00 do 18.00

i 18 marca 2021 w godzinach od 8.30 do 16.00.

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie z rocznika 1971.

Warto się badać. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100-procentową gwarancję powrotu do zdrowia.

Aby skorzystać z badań, potrzebna jest wcześniejsza rejestracja pod nrem tel. 586 662 444 lub poprzez formularz internetowy (szczegóły na stronie starostwa pszczyńskiego). W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badania są wykonywane z zachowaniem środków ostrożności. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji są środki do dezynfekcji rąk. Na badanie należy stawić się w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

(r), źródło: powiat pszczyński

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here