Cztery medale w Los Angeles!

0
Piotr Chrzęszczyk zdobył cztery medale na Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Los Angeles 2017; fot. z arch. P. Chrzęszczyka

Cztery medale zdobył Piotr Chrzęszczyk na Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych 2017, które odbywają się w Los Angeles.

Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych (World Police & Fire Games) trwają od 6 do 16 sierpnia w Los Angeles (USA). Biorą w nich udział policjanci, strażacy, strażnicy graniczni itd. Piotr Chrzęszczyk to inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Kobiór, mieszkaniec Gostyni (powiat mikołowski). Na mistrzostwa pojechał jako reprezentant Lasów Państwowych. I zdobył aż cztery medale. Są to: brąz w rzucie dyskiem, brąz w wioślarstwie na 500 m (start indywidualny), srebro w wioślarstwie na 1000 m (w parze z policjantem ze Szkoły Policji w Katowicach Witoldem Kreihsem), srebro w wioślarstwie na 1000 m (w parze z funkcjonariuszką straży z Rumunii Adrianą Paraschiv). Oprócz tego zajął 4. miejsce w mikście oraz 5. w singlu i deblu w badmintona.

Jak się dowiedzieliśmy, cztery medale to niekoniecznie ostateczny wynik medalowy P. Chrzęszczyka, bo mistrzostwa trwają jeszcze jutro (16.08) – mieszkaniec Gostyni wystartuje prawdopodobnie w turnieju siatkówki plażowej.

World Police & Fire Games odbywają się co dwa lata. Bierze w nich udział ok. 10 tys. osób z ponad 60 krajów świata.
(r), zdjęcia: z arch. P. Chrzęszczyka