Drugi nabór na stanowisko dyrektora ZTM. Pierwszy wyłonił za słabych kandydatów

0
fot. ZB
Reklama

Drugi nabór na stanowisko dyrektora ZTM. Pierwszy wyłonił za słabych kandydatów. Jutro (30.01) odbędę się testy merytoryczne i rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatów na stanowisko dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego. Pierwszy nabór nie dał rezultatu, bo kandydaci nie spełnili oczekiwań komisji konkursowej.

Od 1 stycznia 2019 r. za kursowanie autobusów, tramwajów i trolejbusów na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii odpowiedzialny jest Zarząd Transportu Metropolitalnego. Oznacza to, że ZTM przejął obowiązki organizatora komunikacji od działających na tym terenie: KZK GOP, MZK Tychy, MZKP Tarnowskie Góry. Dyrektorem ZTM, ale tylko do końca stycznia 2019 r., jest Marek Kopel. Poszukiwania nowego dyrektora Metropolia rozpoczęła już w końcówce ubiegłego roku (do 31 grudnia można było składać oferty na objęcie tego stanowiska). Pierwszy nabór nie dał jednak rezultatu.

– W pierwszym naborze na stanowisko dyrektora ZTM komisja konkursowa nie zarekomendowała do zatrudnienia żadnego z kandydatów – mówi Kamila Rożnowska z Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej GZM. – Wśród czterech nadesłanych zgłoszeń, tylko dwa spełniały wymogi formalne. Po przeprowadzeniu testów merytorycznych oraz rozmów kwalifikacyjnych komisja konkursowa poinformowała, że żaden z dwóch kandydatów nie spełnił oczekiwań pod kątem doświadczenia, umiejętności i predyspozycji zawodowych.

W takich okolicznościach ogłoszono drugi nabór. Oferty można było składać do 25 stycznia 2019 r. Tym razem, jak słyszymy, wpłynęło osiem zgłoszeń, ale tylko cztery spełniały wymogi formalne

Reklama

– W środę 30 stycznia odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami – informuje Kamila Rożnowska.

(pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here