[FILM] Dwa przypadki brawury na ulicach Mikołowa

0
Kadr z filmu KPP Mikołów
Reklama

Od 11 października policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie skontrolowali 136 pojazdów, dopatrując się 103 wykroczeń – w 65 proc. chodzi o nadmierną prędkość.

Podsumowując tydzień, Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie poinformowała, że oprócz wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości zanotowano też m.in. niezapinanie pasów bezpieczeństwa, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, brak wymaganego oświetlenia pojazdu.

Dwóch kierowców, jak słyszymy, wyjątkowo zapisało się w pamięci stróżów prawa. Pierwszy przypadek zdarzył się 13 października w Mikołowie na ul. Spyry. Kierujący audi mieszkaniec Katowic, w obszarze zabudowanym, osiągnął prędkość 101 km/h, czyli o 51 km/h za dużo. Oprócz utraty uprawnień na okres 3 miesięcy otrzymał mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych. Jednak zdecydowanym faworytem wśród nieodpowiedzialnych kierowców okazał się 19-letni mikołowianin jadący samochodem bmw. Mężczyzna ten, 12 października o godz. 15.35 na ul. Wyzwolenia (a więc w ścisłym centrum Mikołowa), postanowił nie czekać na swoją kolej i, bagatelizując podwójną linię ciągłą oraz przejście dla pieszych, wyprzedził rząd pojazdów i wjechał na przeciwległy pas ruchu. Ten ryzykowny manewr kosztował go kilkaset złotych oraz 15 punktów karnych.

Obydwa wymienione wyżej przypadki można obejrzeć na filmie poniżej.

DLAP, (pp)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here