IX Memoriał im. Kazimierza Gazdy

0
Reklama

24 lipca w Pszczynie odbędą się IX Memoriał im. Kazimierza Gazdy oraz eliminacje mistrzostw Polski w kryterium kolarskim. Zaplanowano też zawody rowerowe dla dzieci.

Uczestnicy głównego wyścigu zrobią okrążenie 1400 metrów – od rynku ulicami Pszczyny (rynek, ul. Bolesława Chrobrego, Kopernika, Bielska, Wojska Polskiego, rynek).

Od 10.00 do 14.00 będą startowali najmłodsi zawodnicy w kategoriach: żak i żakinia, młodzik i młodziczka, junior młodszy i juniorka młodsza. Odbędą się też wyścigi weteranów w kategorii Master. Od godz. 15.00 do 19.00 odbędzie się główny spektakl polskiego kolarstwa, w którym wyścigi będą eliminacjami do mistrzostw Polski w kategoriach: junior, juniorka, elita kobiet, elita mężczyzn, orlik.

Zaplanowano także zawody rowerowe dla dzieci (szczegóły na plakacie poniżej).

Reklama

Wyścig kolarski upamiętnia Kazimierza Gazdę, wybitnego pszczyńskiego kolarza. K. Gazda urodził się 19 stycznia 1935 roku w Pszczynie. Kolarstwo zaczął uprawiać w Górniku 09 Mysłowice w 1953 roku. Jeszcze w tym samym roku został mistrzem Śląska juniorów. Od 1958 zajął trzecie miejsce w Wyścigu Dookoła Warmii i Mazur. W roku 1960 był piaty w Wyścigu Dookoła Polski, w którym w ciągu swojej kariery startował 13 razy. Największy krajowy sukces odniósł w roku 1961, gdy ostał górskim wicemistrzem Polski. Jako reprezentant kraju najlepiej wypadł w wyścigu Dookoła Rumunii, gdzie zajął trzecie miejsce. Ostatnim jego sukcesem był srebrny medal w drużynowych mistrzostwach Polski w 1965 roku. Zmarł 28 grudnia 1985 roku.
(r)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here