Jesienny spacer z przewodnikiem

0
Zamek w Pszczynie, fot. RB
Reklama

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza na jesienne płatne spacery z przewodnikiem po Pszczynie w czasy książąt Hochberg von Pless, renesansu i baroku. Pierwszy taki spacer zaplanowany został na 17 października.

Jak informuje Urząd Miejski w Pszczynie, jesienne spacery z przewodnikiem to zadanie realizowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych powiatu pszczyńskiego w 2021 r. w zakresie turystyki i krajoznawstwa. Odkrywanie miasta rozpocznie się na rynku od opowieści o kulisach codziennego życia dawnej Pszczyny. Następnie uczestnicy spaceru przez Bramę Wybrańców przejdą do parku, gdzie będzie okazja zgłębić historię herbaciarni, czy też spotkać żubra i poznać zwyczaje życia innych zwierząt w Pokazowej Zagrodzie Żubrów (m.in. muflonów, jeleni, saren, danieli).

Na trasie spaceru znajdzie się skansen. Będzie tu można poczuć klimat dawnej wsi pszczyńskiej. Swoje tajemnice odkryje m.in. spichlerz dworski z Czechowic, najstarszy budynek w skansenie, stodoła ośmioboczna z Kryr z eleganckimi bryczkami, chałupa z Grzawy z wiernie odtworzonymi wnętrzami mieszkalnymi z XIX wieku.

– Zapisy na spacer po Pszczynie przyjmowane są osobiście, mailowo (bit[at]pszczyna.info.pl) i telefonicznie ( 32 212 99 99) w Biurze Informacji Turystycznej, Rynek 19 – informuje UM w Pszczynie. – Liczba osób ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt – 22 zł.

Przewodnicy, jak słyszymy, będą czekać przed Biurem Informacji Turystycznej w niedzielę, 17 października o godz.14.00 , w niedzielę 31 października o godz. 10.00 i 14.00 oraz 7, 13, 14, 27 i 28 listopada o godz. 10.00 i 14.00, a także w każdy poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 14.00.

Reklama

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here