Magdalena Łuka zrezygnowała z mandatu radnej i została naczelnikiem w UM Tychy

0
Magdalena Łuka_fot. ZB
Reklama

Dzisiaj (18 lutego) uprawomocniła się decyzja komisarza wyborczego o wygaszeniu Magdalenie Łuce mandatu radnej. To skutek rezygnacji M. Łuki z zasiadania w Radzie Miasta Tychy. Teraz była radna jest naczelnikiem w Urzędzie Miasta Tychy. Nie można być jednocześnie radnym i naczelnikiem.

W ostatnich wyborach samorządowych Magdalena Łuka startowała z list Komitetu Obywatelskiego (który utworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna). Nie dostała się do Rady Miasta, ale po tym, jak kandydat z jej listy – Maciej Gramatyka (szef PO w Tychach) – zdobył mandat, ale zrezygnował z niego, by zostać zastępcą prezydenta Tychów do spraw społecznych – zajęła w RM jego miejsce. Magdalena Łuka ślubowanie radnego złożyła na sesji 20 grudnia 2018 r. Klub radnych, do którego należała, jest w koalicji z prezydentem Tychów Andrzejem Dziubą (w wyborach prezydenckich KO poparła Andrzeja Dziubę).

Jak dowiedzieliśmy się w biurze Rady Miasta Tychy, Magdalena Łuka złożyła mandat radnego 5 lutego br., na ręce komisarza wyborczego. Na tej podstawie komisarz, jak słyszymy, 11 lutego wydał decyzję stwierdzającą wygaśnięcie mandatu; 18 lutego minął termin uprawomocnienia się tej decyzji. Zgodnie z mechanizmem obsadzania wakatów w Radzie Miasta, miejsce po radnej Łuce zaoferowane będzie kolejnej uprawnionej osobie z listy KO. Jeśli osoba ta wyrazi zgodę, złoży na najbliższej sesji ślubowanie radnego.

Jak poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, Magdalena Łuka od 8 lutego 2021 r. zatrudniona jest w Urzędzie Miasta Tychy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej. Wakat na tym stanowisku powstał, jak słyszymy, 1 lutego 2021 r. w związku rozwiązaniem umowy o pracę przez poprzedniego naczelnika wydziału (Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej podlega Maciejowi Gramatyce, wiceprezydentowi Tychów do spraw społecznych).

– Nabór na wyżej wymienione stanowisko nie został ogłoszony – mówi Ewa Grudniok. – Pani Magdalena Łuka została pracownikiem Urzędu na mocy porozumienia między pracodawcami samorządowymi, zgodnie z art. 22 ustawy o pracownikach samorządowych. Poprzednio była zatrudniona na stanowisku Głównego Specjalisty w Wydziale Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Reklama
Zapytaliśmy jaki miesięczny zarobek (przedział zarobków) brutto przysługuje na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy?

Rzecznik UM Tychy odpowiedziała, że dla stanowiska naczelnika wydziału jest przyporządkowana XVIII kategoria zaszeregowania tj. wynagrodzenie mieści się w przedziale od 2.200,00 zł do 7.000,00 zł. Do tego dochodzi stawka dodatku funkcyjnego od 7 proc. do 160 proc. najniższego wynagrodzenia zasadniczego.

(icz)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here