Mężczyzna biegał wokół auta i wyrzucał z niego różne przedmioty

0
Zdjęcie ilustracyjne, fot. RB
Reklama

Wczoraj (9 sierpnia) policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zatrzymali w Orzeszu 36-letniego mężczyznę, który biegał wokół auta i wyrzucał z niego różne przedmioty. Narkotester wykazał, że był pod wpływem narkotyku.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, 9 sierpnia po godzinie 17.00 z oficerem dyżurnym skontaktowała się kobieta zaniepokojona zachowaniem jednego z kierowców. Mężczyzna ten, jadąc ul. Szkolną w Orzeszu, najpierw wpadł w poślizg, później zatrzymał się na drodze i dziwnie zachowywał tj. biegał wokół swojego samochodu i wyrzucał z niego różne przedmioty. Zgłaszająca miała wątpliwości co do stanu psychofizycznego kierowcy.

We wskazane miejsce skierowany został patrol miejscowej prewencji, do którego dołączyli policjanci drogówki. Wylegitymowano dziwnie zachowującego się mężczyznę. Okazuje się, że był to 36-letni mieszkaniec Orzesza. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 36-latek był trzeźwy, jednak jego zachowanie podczas interwencji dawało podstawy do podejrzeń, że może być pod wpływem innych, niedozwolonych substancji. Podejrzenia te potwierdziło badanie narkotesterem, który wykrył w organizmie kierowcy obecność amfetaminy. Orzeszanin został zatrzymany i przewieziony do placówki medycznej, gdzie pobrano mu krew do badań laboratoryjnych.

Policja ostrzega: za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi wyrok do 2 lat więzienia.

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here