Nożownik, który zranił 3 osoby, został aresztowany. Grozi mu dożywocie

0
fot. ilustr. Thomas Rüdesheim z Pixabay
Reklama

Sąd Rejonowy w Tychach wydał dzisiaj (7 września) nakaz tymczasowego aresztowania nożownika, który, jak ustaliła policja, w ubiegłą sobotę na terenie ogródków działkowych zaatakował i zranił 3 osoby. Prokuratura postawiła mu zarzut zagrożony dożywotnią karą więzienia. Podejrzany nie przyznaje się do winy. Jedna z ofiar wciąż przebywa w szpitalu.

Według ustaleń policji, w sobotę 4 września na terenie ogródków działkowych przy ul. Sadowej,  22-letni tyszanin ugodził nożem trzech mężczyzn w wieku 42, 44 i 51 lat. Niedługo potem został zatrzymany. Jak powiedziała „Nowemu Info” Maria Paszek, prokurator rejonowy w Tychach, jeszcze wczoraj (tj. 6 września) 22-latkowi postawiono zarzut usiłowania dokonania zabójstwa (z zamiarem ewentualnym). Usiłowanie to zakończyło się rozstrojem zdrowia (powyżej 7 dni) u trzech zranionych osób. Za dokonanie przestępstwa z taką kwalifikacją prawną grozi wyrok nawet dożywotniego więzienia.

Policji udało się ustalić przebieg zdarzeń owej feralnej soboty. Z przekazanych nam przez prokurator Paszek informacji wynika, że 4 września na terenie ogródków „Konwalia” przy ul. Sadowej trwała impreza urodzinowa (świętowano ukończenie przez jednego z uczestników 18 lat). Na innej działce przebywali trzej mężczyźni, w tym podejrzany obecnie 22-latek, którzy w pewnym momencie zaczęli lżyć uczestników urodzinowej imprezy. Między tymi grupami doszło do utarczki słownej. 22-latek i jego kompani w pewnym momencie opuścili działkę i poszli do pobliskiej stacji benzynowej. Kupili tam m.in. alkohol i wrócili. Pili alkohol i kontynuowali lżenie sąsiadów. Nagle 22-latek podszedł do uczestników imprezy urodzinowej, wyciągnął nóż i zaczął zadawać nim ciosy w brzuch. Zranił trzech mężczyzn. Dwaj otrzymali po jednym ciosie, ale trzeciego mężczyznę napastnik dwa razy ugodził nożem w brzuch i zranił w rękę. Poszkodowanym udzielono pomocy lekarskiej. Najciężej ranny mężczyzna w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. Nożownik i jego ofiary nie znały się wcześniej.

Prokurator Maria Paszek dodaje, że 22-latek był nietrzeźwy (stwierdzono w jego organizmie 1,5 promila alkoholu), nie był wcześniej karany. Nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Jeszcze wczoraj prokuratura złożyła w Sądzie Rejonowym w Tychach wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Dzisiaj (7 września) sąd uwzględnił ten wniosek, aresztując 22-latka na 2 miesiące.

Reklama

(vis)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here