O ponad 50 km/h szybciej niż można w terenie zabudowanym

0
Policja, fot. ZB
Reklama

Wczoraj (19 sierpnia) bieruńscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowany. Obaj kierowcy zostali pozbawieni możliwości dalszego prowadzenia pojazdu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu, 19 sierpnia patrole bieruńskiej drogówki namierzyły dwóch kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązującej maksymalnej prędkości 50 km/h  w terenie zabudowanym. W pierwszym przypadku 44-letni kierowca bmw jechał ulicą Turystyczną w Bieruniu, przekraczając dozwoloną prędkość o 54 km/h. Inny kierowca (52-latek siedzący za kierownicą hondy) w Bojszowach na ul. Jedlińskiej jechał z prędkością o 52 km/h większą od dopuszczalnej.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi, a na ich konto wpłynęło 10 punktów.

Policja przypomina, że kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

DLAP, (pp)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here