„Opieka wytchnieniowa”- pilotażowy, rządowy program wsparcia opiekunów osób niepełnosprawnych

0
Fot. Pixabay.com
Reklama

Od maja bieżącego roku Bieruń realizuje w formie pilotażowej rządowy program wsparcia dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami ,,Opieka wytchnieniowa”- edycja 2021.

Jak informuje Urząd Miejski w Bieruniu, osoby, które na co dzień zmagają się z koniecznością stałej opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, mają możliwość uzyskania pomocy wykwalifikowanej opiekunki, która zgodnie z dostosowanym do ich potrzeb harmonogramem, zaopiekuje się osobą niepełnosprawną w jej miejscu zamieszkania. W tym czasie rodzice lub opiekunowie mogą zająć się realizacją innych obowiązków lub poprawą własnej kondycji zdrowotnej. Obecnie tą formą wsparcia objęto cztery rodziny, które w ubiegłym roku zgłosiły chęć udziału w rządowym programie „Opieka wytchnieniowa”.

Udział w rządowym programie „Opieka wytchnieniowa” to, jak słyszymy, kolejny element polityki wsparcia osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, którą realizuje miasto Bieruń. Całość działań koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieruniu, Dział Profilaktyki i Wspierania Rodziny, gdzie pod nr. tel. 32 708 04 83 można uzyskać szczegółowe informacje oraz zgłosić chęć uczestnictwa w kolejnej potencjalnej edycji programu.

Wiosną tego roku, jak czytamy, Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia, podpisał dwie umowy dotyczące wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Pierwsza umowa dotyczy pomocy finansowej dla powiatu bieruńsko-lędzińskiego przy realizacji zadania polegającego na rehabilitacji społecznej mieszkańców Bierunia. Druga umowa to dotacja dla Polskiego Związku Niewidomych Okręg Śląski Koło w Tychach na realizacje zadania polegającego na rehabilitacji mieszkańców Bierunia z dysfunkcją narządu wzroku. Więcej informacji o umowach dotyczących wsparcia osób niepełnosprawnych na https://www.bierun.pl/main/aktualnosci/idn:6103

DLAP, (pp)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here