Otwarcie kawiarenki APN GKS Tychy

0
Goście na otwarciu kawiarenki; fot. JJ
Reklama

W środę, 18 maja w budynku Kompleksu Boisk Piłkarskich im. Alfreda Potrawy na ul. Andersa (osiedle A) nastąpiło oficjalnie otwarcie kawiarenki APN GKS Tychy. Służy ona społeczności szkółki – dzieciom, młodzieży, ich trenerom i rodzicom. Lokal przeszedł test podczas piłkarskich rozgrywek Deichmanna i turnieju Festyn Mistrzów.

Wstęgę przecięli: Sebastian Hałatek, prezes APN GKS Tychy; Marcin Kuśmierz, wiceprezes ds. sportowych APN oraz wiceprezydent Tychów Miłosz Stec. Obiekt poświęcił ks. dziekan Józef Sołtys.

Kawiarenka powstała, aby integrować najmłodszych piłkarzy trenujący na boiskach na osiedlu A, ale i tych rozgrywających tam cykliczne turnieje. Takie miejsca funkcjonują przy klubach sportowych w Europie i USA. To również miejsce relaksu dla rodziców i trenerów. W kawiarni jest też duży telewizor umożliwiający oglądanie meczy.

Reklama

Marcin Kuśmierz przypomniał, że starania o kawiarenkę trwały dwa lata. Nie udało się zdobyć pieniędzy w ramach konkursu internetowego. Udało się jednak pozyskać sponsorów, m.in. Chłodnie Europejskie (wyposażenie kawiarni), firmy Czak i Elmax (prace budowlane-instalacyjne) oraz Powiatowy Urząd Pracyw Tychach (dofinansowanie miejsca pracy). Adaptacja pomieszczenia trwała trzy miesiące.

W kawiarence można wypić kawę, herbatę lub sok; zjeść muffinki, ciasto i lody oraz ciepłe przekąski. Wkrótce czynny będzie ogródek letni. Wtedy lokal czynny będzie w tygodniu w godz. 9.00-21.00, a w weekendy w godz. 8.00-21.00. Obecnie czynny jest od 14.00-21.00, a w soboty i niedziele od 8.00 do 16.00. Przyjść może każdy.

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here