Pierwsza sparingowa porażka GKS

0

Piłkarze GKS Tychy przegrali z beniaminkiem PKO Ekstraklasy Łódzkim KS 1:2 w swoim pierwszym sparingu przed rozpoczęciem sezonu 2019/20.

W spotkaniu rozgrywanym w Grodzisku Wielkopolskim, w tyskich barwach wystąpiły niemal dwie różne jedenastki. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza prowadzili przez większość meczu, a prowadzenie stracili w końcówce.

Bramkę numer jeden zdobył GKS. Po bardzo ładnej akcji, gdzie nie brakowało gry z pierwszej piłki, gola zdobył Mateusz Piątkowski. Później do głosu częściej dochodził ŁKS. W ich strzałach brakowało jednak dokładności.

W drugiej części meczu na murawie pojawiła się jedenastka GKS złożona głównie z piłkarzy rezerw i co ciekawe, w pierwszych kilkunastu minutach mieli kilka niezłych okazji na podwyższenie prowadzenia. Niewykorzystane sytuacje się zemściły w końcówce meczu. Najpierw w 79. minucie Ricardo Guima strzałem z pola karnego pokonał Adriana Odyjewskiego, a siedem minut później Michał Trąbka sprytnym uderzeniem na dalszy słupek wyprowadził ŁKS na prowadzenie.

W drużynie GKS Tychy wystąpił Mathieu Scalet – testowany zawodnik z Francji, który ostatnio występował w rezerwach Śląska Wrocław. Na ławce rezerwowych był też Bartosz Szeliga – boczny obrońca, ostatnio grający w Bruk-Becie Termalica Nieciecza. Obaj piłkarze są o krok od podpisania kontraktu z GKS.

Kamil Hajduk

Łódzki Klub Sportowy – GKS Tychy 2:1
Bramki: 79’ Guima, 86’ Trąbka – 12’ Piątkowski
ŁKS: Kołba (46’ Budzyński) – Grzesik, Sobociński, Juraszek, Klimczak – Pirulo (70’ Ratajczyk), Kalinkowski, 28. Łukasz Piątek (70’ Sójka), Ricardo Guimaraes, Bryła (70’ Trąbka) – Sekulski (70’ Radionow)
GKS: I połowa: Jałocha – Mańka, Biernat, Kowalczyk, Kallaste – Biegański, Kristo, Daniel, Grzeszczyk, Steblecki – Piątkowski. II połowa: Jałocha (62’ Odyjewski) – J. Piątek, Pańkowski, Sołowiej, Szołtys – Połap (70’ Wróblewski), Szumilas, Laskoś, K. Piątek –Scalet, Kasprzyk (70’ Staniucha).