Piknik edukacyjny w WORD Tychy. Bądź widoczny! Bądź bezpieczny!

0
WORD w Tychach; fot. ZB
Reklama

Jutro (23 października) w godzinach 10.00-16.00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tychach przy ul. Jana Pawła II 3 odbędzie się piknik edukacyjny „Bądź widoczny! Bądź bezpieczny!”. Rozdawane będą gadżety odblaskowe.

Jak poinformował nas Sebastian Bal, kierownik WORD Tychy, w programie pikniku znajduję się m.in zajęcia w symulatorach dachowania i zderzeń, badania czasu reakcji czy doskonalenie techniki jazdy na symulatorach samochodowych i motocyklowych. Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w zajęciach, które odbędą się w salach edukacyjnych. Organizatorzy przygotowali także zawody na rowerowym torze przeszkód i konkursy dla rowerzystów. Dla chętnych odbędą się próbne egzaminy na prawo jazdy. Z rzeczy godnych polecenia wymienić wypada też m.in. pokazy udzielania pierwszej pomocy i nauka w tym względzie.

Program pikniku informuje ponadto o minimiasteczku ruchu drogowego, pokazach sprzętu strażackiego, pokazach zabytkowych pojazdów, stanowisku Inspekcji Transportu Drogowego.

Piknik odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

DLAP, (pp)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here