Podopieczni Fundacji Spina na pikniku w Łące [GALERIA ZDJĘĆ]

0
Uczestnicy pikniku na terenie OSW Łąka, fot. Fundacja Spina/Dorota Kozioł-Żurawska
Reklama

Na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące koło Pszczyny w ostatnią sobotę (12.09) odbył się piknik z udziałem podopiecznych Fundacji Spina.

Rodziny z dziećmi miały okazję wspólnie spędzić czas. Była możliwość uprawiania sportów wodnych. Były warsztaty ceramiczno-garncarskie, budowanie w piasku, dogoterapia, zajęcia dla dzieci i rodziców itd.

Jak nam powiedziała prezes fundacji Dominika Madaj-Solberg, zorganizowanie pikniku na atrakcyjnym terenie OSW Łąka było możliwe dzięki gościnności burmistrza Pszczyny.

Katowicka Fundacja Spina wspiera rodziny, rodziców, dzieci – wszystkich, którzy borykają się na co dzień z zespołem wad, jakim jest rozszczep kręgosłupa. Specjalny projekt SOS dla rozszczepu kręgosłupa to pierwsza pomoc dla tych, którzy usłyszeli z ust lekarza diagnozę  i nie wiedzą, od czego zacząć proces leczenia, rehabilitacji nowo narodzonego dziecka, przeżywają zwątpienia, rozterki. Dzięki programowi SOS dla rozszczepu kręgosłupa rodzice mogą zadzwonić, napisać do fundacji, a ta stara się ich wspierać.

Fundacja udowadnia, że dzieci niepełnosprawne mają szansę na pełną integrację w społeczeństwie. Szansę na radość i osiąganie sukcesów. Zdrowe funkcjonowanie wymaga współpracy specjalistów różnych dziedzin oraz wielkiego zaangażowania rodziców.

Reklama

Informacje o fundacji: https://spina.com.pl/o-fundacji/

(r)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here