Posiadał kradzione materiały budowlane oraz znaczną ilość narkotyków

0
Fot. KPP Mikołów
Reklama

Mikołowscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu żywieckiego, u którego znaleźli skradzione materiały budowlane i narkotyki. Mężczyzna uczestniczył w zorganizowanym na terenie Śląska przestępczym procederze.

Jak poinformowała dzisiaj (15 października) Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, udało się odzyskać skradzione na terenie Śląska materiały budowlane. Z początkiem października 2021 r. mikołowscy policjanci prowadzili postępowanie w związku z przestępstwem, do którego doszło w centrum Mikołowa. Wiadomości, które wówczas uzyskali, nakierowały ich na kolejny proceder. Na jednej z posesji w miejscowości Las (w powiecie żywieckim) znaleźli materiały budowlane o łącznej wartości 50 tys. zł skradzione z terenu Pszczyny. 39-letni właściciel domu przyznał się do paserstwa. Po dokładnym przeszukaniu policjanci znaleźli też ponad 7 tys. dilerskich działek amfetaminy, 4 tys. działek metaamfetaminy, 347 sztuk tabletek extazy oraz marihuanę.

W ubiegłym tygodniu mieszkaniec powiatu żywieckiego usłyszał prokuratorskie zarzuty. Dotyczą one paserstwa oraz posiadania znacznej ilości środków psychotropowych i odurzających. Wobec 39-latka zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 12 tys. zł. Grozi mu wyrok do 10 lat więzienia.

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here