Powstanie Centrum Kultury za ponad 40 mln zł. Zobacz animację, jak będzie wyglądało

0
Wizualizacja PCKul. Grafika: UM Pszczyna
Reklama

Nowoczesne centrum kultury, z salą widowiskową na 500 widzów, salą kinową, a także pomieszczeniami warsztatowymi ma powstać w Pszczynie do końca czerwca 2024 r. W poniedziałek, 18 października, burmistrz Dariusz Skrobol podpisał umową z firmą Budimex.

Jak się dowiedzieliśmy od rzecznika UM Pszczyna Piotra Łapy, koszt inwestycji to 40 564 170 zł. Obiekt powstanie na działce przy skrzyżowaniu ul. Bielskiej z ul. Jagiełły.

Poza salą widowiskową i salą kinową w nowym gmachu Pszczyńskiego Centrum Kultury pojawią się sale warsztatowe z wyjściem na zieleń, zaprojektowane z myślą o różnego rodzaju zajęciach, m.in.: tanecznych, wokalnych, malarskich i ceramicznych. Tereny zielone mają zostać tak zagospodarowane, by mogły służyć nie tylko w czasie wydarzeń kulturalnych, ale pełnić również funkcję małego parku dla osób spacerujących. Jak to będzie wyglądało? Zobacz animację poniżej.

Burmistrz Dariusz Skrobol mówi, że nowy obiekt Pszczyńskiego Centrum Kultury jest bardzo oczekiwany przez mieszkańców i organizacje pozarządowe, które działają w sferze kultury.

Obecny dom kultury w zasadzie nie spełnia już żadnych norm – pod kątem organizacyjnym, bezpieczeństwa, a tym bardziej nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi burmistrz Skrobol.

Reklama

Według zapisów umowy budowa centrum kultury powinna zostać zakończona w czerwcu 2024 r.

– Będziemy chcieli zakończyć inwestycję przed terminem. Liczymy na to, że to się uda wspólnymi siłami. Jeżeli nie zahamują nas inne obostrzenia, chociaż i tak termin jest bezpieczny – zapewnia Andrzej Schmalenberg, dyrektor Oddziału Południe Budimex.

Jak zapowiadają urzędnicy, pierwsza łopata na placu budowy powinna zostać wbita w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Źródło: FB Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny

(r), (DLAP), źródło: UM Pszczyna

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here