Pożar domu jednorodzinnego. Trzy osoby nie żyją

0
fot. RB
Reklama

Dziś rano (2 sierpnia) w Orzeszu Zazdrości doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu jednorodzinnego. Nie żyją trzy osoby.

Jak informuje nas kapitan Jakub Łukasik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie, zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godz. 4.55. Palił się dom jednorodzinny przy ul. Jeziorskiej w orzeskiej dzielnicy Zazdrość.

– Kiedy na miejsce dotarł pierwszy zastęp strażaków, ogień wydostawał się każdym oknem budynku. Nie było możliwości wejścia do środka. Akcja gaśnicza prowadzona była z zewnątrz – mówi kpt. Łukasik.

Po wejściu do domu okazało się, że troje jego mieszkańców nie żyje. – To 43-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 50 i 70 lat. Prawdopodobnie wśród ofiar śmiertelnych jest matka i syn – mówi kpt. Łukasik. – W sumie budynek zamieszkiwało 8 osób, ale 5 z nich (mężczyźni w wieku 30-40 lat) zdążyli się ewakuować.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 12 zastępów strażackich z KP PSP w Mikołowie oraz jednostek OSP z powiatu mikołowskiego. ul. Jeziorskiej. Przed godz. 10.00 trwało jeszcze dogaszanie nieruchomości.

Reklama

Mikołowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie pożaru pod nadzorem prokuratora. Po zabezpieczeniu pogorzeliska, zbada je biegły z zakresu pożarnictwa, aby ustalić przyczyny pojawienia się ognia.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here