Przebudowa ulicy Dworcowej w Piasku

0
Fot. starostwo powiatowe w Pszczynie
Reklama

Ulica Dworcowa w Piasku zostanie przebudowana na odcinku od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Katowicką. Wykonawcy przekazano plac budowy.

Jak informuje starostwo powiatowe w Pszczynie, na ul. Dworcowej zostaną wymienione nawierzchnie asfaltobetonowe jezdni i chodnika na odcinku o długości ponad 500 m.

– Niewielka część prac zostanie wykonana jeszcze w tym roku, ale większość zadania zrealizujemy w 2022 roku. Roboty rozpoczną się od przeprowadzenia remontu chodnika – mówi Grzegorz Nogły, członek zarządu powiatu pszczyńskiego.

Wyłoniona w przetargu firma Eurovia Polska S.A., z którą  z początkiem października podpisano umowę na realizację zadania, wybuduje także nowy odcinek ciągu dla pieszych – od skrzyżowania przy kościele na długości ok. 160 m. W ramach robót odtworzone zostanie oznakowanie pionowe i poziome.

Koszt przeprowadzonych prac wyniesie blisko 650 tys. zł. Zadanie zostanie zrealizowane z budżetu powiatu pszczyńskiego i gminy Pszczyna. Firma planuje rozpocząć prace w listopadzie. Roboty powinny zakończyć się w drugiej połowie 2022 r.

Reklama

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here