Jarosław Jędrysik

Jarosław Jędrysik

Jarosław Jędrysik
tel. 739 290 210
jedrysik@noweinfo.pl
redaktor naczelny
redaktor działu „powiat mikołowski”

W latach 1998-2015 pracował w Górnośląskim Tygodniku Regionalnym „Echo”, gdzie przeszedł wszystkie szczeble dziennikarskiego wtajemniczenia – od współpracownika, poprzez dziennikarza, redaktora działu, po zastępcę redaktora naczelnego i redaktora naczelnego. Obecnie ze swoim dawnym zespołem redakcyjnym współtworzy niezależny i opiniotwórczy tygodnik „Nowe Info”.

Wyróżnienia, nominacje:

2019 – Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2018” w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne” za cykl tekstów historycznych pt. „Szwabów się nie bójcie!”.

2018 – Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2017” w kategorii „Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne” za tekst pt. „Burmistrz i asystentka” (wraz z Zdzisławem Barszewiczem).

2016 – Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2015” w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne” za tekst historyczny pt. „Tak przyszliście nas oswobodzić”.

2016 – Wyróżnienie honorowe Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w ramach Nagrody im. Aleksandra Milskiego dla mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla społeczności – dla redakcji Górnośląskiego Tygodnika Regionalnego „Echo” w składzie: Jarosław Jędrysik, Renata Botor-Pławecka i Zdzisław Barszewicz.

2013 – Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2012” w kategorii „Społeczeństwo” za cykl dwóch tekstów „Dorobek życia do rozbiórki” i „Samowolka uchylona”.

Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2012” w kategorii „Rolnictwo, wieś, ekologia” za tekst „Dymy nad Tychami (współautorstwo).

2012 – Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2011” w kategorii „Społeczeństwo ” za tekst „Satysfakcja za 70 tys. zł”.

2010 – Wyróżnienie Transparency International Polska za propagowanie transparentności życia publicznego w konkursie dla prasy lokalnej „Blaski i cienie budowy demokracji lokalnej – wolna i niezależna prasa gwarantem demokracji i podnoszenia jakości życia publicznego”, organizowanego przez prezydenta RP (artykuł pt. „Jak dostaje się pracę w gminnej księgowości”).

2009 – Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2009” w kategorii „Publicystyka historyczna” za tekst „Czerwone chrzty w Tychach i w regionie, czyli jak komuniści tworzyli nową, świecką tradycję”.