Rekordowe Motoserce

0
Wystawa z okazji 10-lecia Motoserca na ogrodzeniu starostwa pszczyńskiego, fot. powiat pszczyński/fb
Reklama

Tegoroczna edycja pszczyńskiego Motoserca okazała się rekordowa. Zgłosiło się 430 dawców. Zebrano 193,5 litra krwi.

„Dziękujemy Wam za to, że cały czas jesteście z nami. Po raz kolejny udowodniliście, że najważniejsza jest idea. Wspólnymi siłami kończymy zbiórkę z ogromnym sukcesem. Dziękujemy całej ekipie RCKiK oddział Pszczyna. Kawał dobrej roboty. Dziękujemy partnerom, sponsorom, mediom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali we współorganizacji. Jedno jest pewne – widzimy się za rok” – można przeczytać na fanpage’u Motoserca Pszczyna.

Motoserce to akcja, która odbywa się co roku w kwietniu na rynku. Zwykle towarzyszyła jej parada motocykli, były koncerty. Pandemia po raz drugi pokrzyżowała zorganizowanie imprez. Jak widać, nie powstrzymała jednak chętnych do podzielenia się tym, co najcenniejsze – krwią. Tegoroczna akcja krwiodawstwa ruszyła 12 kwietnia w pszczyńskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Bednorza 12.

Jak informuje starostwo pszczyńskie, Pszczyńska Grupa Motocyklowa przy wsparciu powiatu pszczyńskiego przygotowała wystawę podsumowującą 10 lat pszczyńskiego Motoserca. Wcześniej wystawa znajdowała się na rynku, teraz można ją zobaczyć na ogrodzeniu starostwa. W ciągu 10 lat zebrano 1171,3 l krwi.

Wystawa, fot. powiat/fb

(r), źródło: Motoserce Pszczyna, powiat pszczyński/fb

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here