Rusza program darmowego wsparcia psychodietetycznego

0
Fot. Pixabay.com
Reklama

Fundacja Adra Polska we współpracy z województwem śląskim uruchomiła program darmowego wsparcia psychodietetycznego. Można bezpłatnie i całkowicie anonimowo (tzn. bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy) podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc.

Jak informuje starostwo pszczyńskie, aby wziąć udział w programie wystarczy zalogować się na portalu GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców województwa śląskiego. Dodatkowo, aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu, uruchomiona została specjalna infolinia. Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy technicznej pod nr. tel. 790 796 718.

Program skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy zmagają się z zaburzeniami odżywiania oraz tych, którzy chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe i zadbać o zdrowie.

Nadwaga i otyłość – coraz poważniejszy problem polskiego społeczeństwa
Według danych z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego* 65,7 proc. mężczyzn oraz 45,9 proc. kobiet w naszym kraju zmaga się z nadwagą. Otyłość stwierdzono u 15,5 proc. panów i 15,2 proc. pań. Cena, jaką Polacy płacą za nadmierne kilogramy, jest bardzo wysoka. Miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, problemy ze stawami i kręgosłupem, problemy psychiczne – to tylko część skutków zdrowotnych nieleczonej otyłości. Zbyt wysoka masa ciała odpowiada za 14 proc. zgonów w naszym kraju.

Jedną z podstawowych metod walki o zdrową sylwetkę jest zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Jednak wizyty u specjalisty – dietetyka oraz psychodietetyka – nie należą do najtańszych i nie każdy może sobie na to pozwolić. Dzięki programowi darmowego wsparcia psychodietetycznego dostępnego na platformie GrupaWsparcia.pl mieszkańcy województwa śląskiego mają szansę bez żadnych kosztów i długich kolejek skonsultować się ze specjalistą i zadbać o swoje zdrowie.

Reklama

Mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych indywidualnych konsultacji z psychodietetykiem i doradcą żywieniowym oraz przyjrzeć się swojej dotychczasowej diecie. Mogą także dołączyć do specjalnej grupy wsparcia moderowanej przez psychodietetyka, gdzie mają szansę wspólnie motywować się do działania, dzielić się swoimi doświadczeniami i wspierać się wzajemnie w walce o zdrowie. GrupaWsparcia.pl to platforma zapewniająca pełną anonimowość, dzięki czemu użytkownicy mogą czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie, rozmawiając o swoich problemach.

Indywidualne konsultacje z psychodietetykiem będą realizowane po wcześniejszym zgłoszeniu poprzez:

  • infolinię wsparcia technicznego pod nr. tel. 790 796 718;
  • wiadomość email wysłaną na adres kontakt@grupawsparcia.pl (w wiadomości prosimy o podanie numeru telefonu do kontaktu zwrotnego);
  • lub na czacie dedykowanej grupy wsparcia.

Strona grupy wsparcia dla mieszkańców województwa śląskiego otwiera się w nowym oknie

Na uczestników czekają także webinary prowadzone przez doświadczonego psychodietetyka. Pierwszy webinar odbędzie się już 19 października, a jego tematem będą nawyki żywieniowe. Informacje o planowanych wydarzeniach można na bieżąco śledzić:

Na platformie GrupaWsparcia.pl można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu się użytkownik może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości. Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim.

GrupaWsparcia.pl dzięki swojej formie daje możliwość podzielenia się problemami bez względu na porę dnia i miejsce – wystarczy dostęp do Internetu. Zawsze można dodać wpis lub też napisać na czacie do wybranej osoby. Dzięki możliwości organizowania spotkań można umawiać się z członkami danej grupy wsparcia na zaplanowane rozmowy głosowe.

Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest również samouczek, z którego warto skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu.

Projekt jest dofinansowany z budżetu województwa śląskiego.

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj