Skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego w Tychach jest już przejezdne

0
fot. UM Tychy
Reklama

Od 27 września można znowu przejeżdżać przez skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego w Tychach. Trzeba jednak pamiętać, że na razie nieczynna jest tam sygnalizacja świetlna, a to znaczy, że pierwszeństwo mają pojazdy jadące ul. Burschego.

Jak informuje Urząd Miasta Tychy, skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego  jest jednym z 39 skrzyżowań modernizowanych w ramach zadania pod nazwą Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (ITS). W poniedziałek, 27 września skrzyżowanie zostało otwarte dla ruchu, choć prace w jego obrębie jeszcze się nie zakończyły.

– Po przebudowie skrzyżowanie zyskało nową geometrię – informuje Agnieszka Kijas, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Zmodyfikowaliśmy łuki oraz poszerzyliśmy ul. Burschego o dodatkowy pas ruchu. Zabudowana została też nowa sygnalizacja świetlna, której włączenie planujemy nie później niż za tydzień.

– Skrzyżowanie jest już przejezdne, ale trwają jeszcze prace przy budowie dojść pieszych oraz te związane z budową nowej sygnalizacji świetlnej – mówi Jacek Tuchowski, kierownik Referatu Transportu i Zarządzania Ruchem Drogowym Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. – Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Pamiętajmy, że pierwszeństwo przejazdu posiadają pojazdy jadące ul. Burschego.

Skrzyżowanie zostanie docelowo wpięte w Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem. ITS ma usprawnić komunikację w mieście, poprawić bezpieczeństwo, a także stworzyć możliwość bezpośredniego sterowania ruchem. W drugiej połowie 2022 r. planowane są uruchomienie i kalibracja systemu.

Reklama

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here