Srebro Wiktorii Prządki

0
Wiktoria Prządka (w środku), fot. UM Pszczyna
Reklama

Od 12 do 14 lutego w toruńskiej hali Arena odbywały się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Srebrny medal w biegu na 800 m U20 zdobyła Wiktoria Prządka z LKS Pszczyna.

Wiktoria uzyskała wynik 2:18,13. W biegu eliminacyjnym pewnie wygrała (2:16,75), ale w finale, przy bardzo wolnym tempie biegu, zbyt późno zareagowała na atak na ostatnim okrążeniu Karoliny Porębskiej, która nie oddała prowadzenia aż do mety. Wiktorii zabrakło przysłowiowego dystansu.

– Eliminacje „przeszłam” spokojnie, zrobiłam przetarcie. Spodziewałam się szybkiego tempa w finale z życiówką, natomiast bieg okazał się strategiczny, typowo na miejsca. Jestem zadowolona z sezonu halowego, chociaż po mistrzostwach pozostaje niedosyt – powiedziała krótko po starcie Wiktoria Prządka.

Kolejna reprezentantka Pszczyny w mistrzostwach, Sabina Głąbek, startowała w biegu na 1000 m U18. Zajęła 13. miejsce. Wynik 3:04,35, jaki uzyskała, jest jej rekordem życiowym.

– Bieg był bardzo nerwowy, dużo niepotrzebnych przepychanek. Jednak wracam do domu z nową życiówką i bogatsza o nowe doświadczenie. W gruncie rzeczy sezon halowy oceniam pozytywnie, choć wiem, że stać mnie na szybsze bieganie. Postaram się o to w sezonie letnim – zapowiada Sabina Głąbek.

Reklama

Szóste miejsce w biegu na 1000 m U18 zajął Jakub Machulec. Ubiegłoroczny wicemistrz Polski U16 zadebiutował w starszej kategorii nie tylko bardzo wysokim szóstym miejscem, ale też rekordem życiowym 2:37,57. – Myślę, że mistrzostwa mogę uznać za udane. 6. miejsce i życiówka poprawiona o 2 sekundy to całkiem dobre osiągnięcie. Pomimo to czuję mały niedosyt. Wiem, że nogi mogły mnie ponieść sekundę czy dwie do przodu, szczególnie po takich intensywnych sesjach treningowych, jakie wykonywaliśmy w przygotowaniach do sezonu halowego. Ostatecznie jestem bardzo dobrze nastawiony na sezon letni – mówi Jakub Machulec.

Występ pszczynian w sezonie halowym, a szczególnie w mistrzostwach Polski, bardzo dobrze ocenia trenerka Marzanna Helbik.

–  Wicemistrzostwo Polski Wiktorii i bardzo dobre miejsca Sabiny i Kuby z rekordami życiowymi świadczą o świetnej dyspozycji i przygotowaniu do zawodów – komentuje.

Lekkoatletom LKS Pszczyna pogratulował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

fot. UM Pszczyna

(r), źródło: UM Pszczyna

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here