Sukces młodych badmintonistek

0
Hania Stachera i Olga Szwarnowiecka, fot. UKS Plesbad Pszczyna

Sukces młodych zawodniczek UKS Plesbad Pszczyna – Olgi Szwarnowieckiej i Hanny Stachery. W grze pojedynczej Olga zdobyła wicemistrzostwo Polski w badmintonie do lat 13. W grze deblowej Olga i Hania wywalczyły brąz.

Od 20 do 23 maja w Suchedniowie odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. Pszczynę reprezentowały cztery dziewczyny: Amelia Gancarczyk, Olga Więcek, Hanna Stachera i Olga Szwarnowiecka.

Amelia i Olga dzielnie walczyły w kwalifikacjach gry pojedynczej. Obie dwunastolatki wygrały swoje pierwsze mecze. Dobrze  walczyły w kolejnym meczu, jednak w trzech setach lepsze okazały się przeciwniczki.

W piątek rozpoczął się turniej główny. Zagrały Olga Więcek w deblu z Zuzanną Turską (MKS Orlicz Suchedniów), Hanna Stachera/ Szymon Gwiazda (UKS Korona Pabianice), Hania z Olgą Szwarnowiecką oraz w grze pojedynczej Olga Szwarnowiecka. Na pierwszej rundzie zakończyły rywalizację młodsza Olga i Zuzia. W trzech setach lepsze okazały się koleżanki Horst/ Ciężka.

Na dużo więcej mogły liczyć Hania i starsza (o rok) Olga. Rozstawienie wskazywało, że można liczyć na medale. Z numerem jeden rozstawiona była Olga w grze pojedynczej. Z numerem dwa rozlosowano debel Stachera/ Szwarnowiecka. Wysokie miejsce na liście klasyfikacyjnej dało parze Stachera/ Szymon Gwiazda rozstawienie z numerem 5-8. Na takim też etapie zakończył rozgrywki mikst. W meczu o medal lepsza okazała się para Naumczyk/ Krystek.

Dość łatwo do strefy medalowej awansowały dziewczyny w deblu i Olga w singlu. Na poziomie półfinału pojawiły się pierwsze schody. W singlu trzy sety trzeba było rozegrać z reprezentantką gospodarzy Dominiką Bartłomiejczuk. Po dramatycznym pojedynku Olga ostatecznie wygrała i awansowała do finału.

W deblu, mimo zaciętej walki (znowu 3 sety), to Bartłomiejczuk w parze z Leną Makowską cieszyły się z wygranej. Hania i Olga zdobyły brązowy medal.

Finał singla rozpoczął się nerwowo (zwłaszcza dla Olgi). Lepiej nerwy opanowała Kaja Ziółkowska – pierwszego seta wygrała 21:15. W drugim secie lepiej nad emocjami panowała Olga i wygrała do 16. Trzeci set to znowu błędy Olgi. Mecz wygrała Ziółkowska. Olga Szwarnowiecka wywalczyła wicemistrzostwo Polski do lat 13.

– Wielkie gratulacje dla młodych dziewczyn z Pszczyny (dla wszystkich czterech). Ciężko pracowały na swój sukces, zasłużenie (Olga i Hania) stanęły na podium. Wiem, że nie są do końca zadowolone z wyników, ale osiągnęły bardzo dobry wynik. Mam nadzieję, że to dopiero początek ich sportowej kariery. Liczę też na Amelię i Olgę w przyszłorocznych MP – ocenił trener Damian Pławecki. – Gratuluję organizatorom świetnej imprezy. Gratuluję także zwycięzcom.

(m), źródło: UKS Plesbad Pszczyna