Tragedia na autostradzie. Pasażer fiata nie żyje, kierowca został ranny

0
Wypadek na autostradzie A4 w Imielinie_fot. KPP Bieruń
Reklama

Wczoraj (19 lipca) w Imielinie w wypadku drogowym zginął pasażer fiata, a rannego kierowcę helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przewiózł do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu do wypadku doszło o godz. 9.00 na 358 kilometrze autostrady A4. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 42-letni kierowca busa marki Fiat, jadąc w kierunku Katowic, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pas awaryjny i najechał na stojący samochód ciężarowy (z naczepą) marki MAN. Ciężarówka ta była wcześniej w tym miejscu uczestnikiem kolizji. W wyniku zderzenia zginął 49-letni pasażer busa, a kierowca fiata został ranny. Przetransportowano go do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Bieruńscy policjanci pod nadzorem prokuratora, ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku. Na miejscu pracowali policjanci z Komisariatu Autostradowego w Krakowie. Na czas trwania tych czynności ruch w kierunku Katowic odbywał się tylko jednym pasem, a chwilami był całkowicie zablokowany.

(vis)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here