Trwa budowa boiska Orlik w Bieruniu

0
Orlik po modernizacji; fot. UM Bieruń
Reklama

Zakończono prace związane z układaniem nawierzchni syntetycznej boiska Orlik w Bieruniu. Obiekt ten powstaje w miejscu starego, zniszczonego boiska piłkarskiego Unii Bieruń Stary. Trzeba jeszcze zamontować piłkochwyty i ustawić bramki. Inwestycja zrealizowana zostanie do końca października.

Jak informuje UM Bieruń, zadanie, które głosami mieszkańców wybrane zostało do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w kategorii projektów ogólnomiejskich (dużych), finalizowane jest z rocznym opóźnieniem. Wnioskodawcy, składając projekt w 2019 r. założyli, że koszt inwestycji wyniesie 200 tys. zł. Okazało się jednak, że jest ponad dwukrotnie wyższy i trzeba na nią wydać w sumie 415 tys. zł. Koniecznym było zatem, jak słyszymy, sięgnięcie również po dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Na początku 2021 r. miasto Bieruń zdobyło dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Funduszu Solidarności i w lipcu podpisano umowę z wykonawcą na budowę nowego boiska z trawy syntetycznej.

Nowe boisko ma wymiary: 48 metrów na 28 metrów. Wykonawcą jest firma Top Sport Jan Pietraszko z Bielsko-Białej. Zadanie pn.: Wymiana nawierzchni boiska sportowego na terenie KS „Unia” w Bieruniu przy ulicy Chemików 40 obejmowało wymianę istniejącej urazogennej nawierzchni na nawierzchnię sportową z trawy syntetycznej (sztuczna trawa bezzasypowa – włókna do 35 mm) wraz z wykonaniem podbudowy z kruszywa łamanego. W ramach inwestycji zamontowane zostaną dwie bramki i piłkochwyt o długości 27 m i wysokości 6 m.

W 2018 r. w kategorii projektów ogólnomiejskich zwyciężyło też zadanie dotyczące modernizacji infrastruktury sportowej na terenie klubu Unia Bieruń Stary. W 2019 r. dokonano rekultywacji bocznego boiska piłkarskiego, na którym swoje treningi odbywają zawodnicy Unii.

Natomiast w 2019 r. w kategorii projektów małych (o charakterze lokalnym) do realizacji wybrany został projekt pn. „Sportowe osiedle Chemików”, w ramach którego zamontowana została instalacja nawodnienia płyty głównej boiska na stadionie Unii, a także piłkochwyty pomiędzy boiskami.

Reklama

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here