Wieści ze szlaku: Najdłuższy kawałek ze wszystkich

0
Na piątym, najdłuższym ze wszystkich kawałku trasy, 10.07.2020; fot. Janusz Kaniowski
Reklama

„Beskid Niski sercu bliski” – zaczyna dziś (10.07) relację z wędrówki Głównym Szlakiem Beskidzkim Dorota Kozioł-Żurawska. Wędrowcy – uczestnicy charytatywnej akcji #rozmowyna501 km – pokonali właśnie najdłuższy jak dotąd, bo liczący ponad 30 km kawałek trasy. Szli w słońcu, szli w błocie, wypatrując śladów zwierząt i znajdując grzyby. W sumie mają już za sobą ponad 120 km. W sobotę (11.07) po południu będą Schronisku pod Chyrową. Można tam do nich dołączyć!

TRASA: SCHRONISKO PTTK KOMAŃCZA – STUDENCKA BAZA NAMIOTOWA WISŁOCZEK, 32,6  km.

Słabe zaludnienie i duża ilość terenów leśnych sprzyja dużej różnorodności zwierzyny. Bacznie obserwowaliśmy, czy nie zobaczymy na niebie orlika krzykliwego lub na ziemi odcisków łap niedźwiedzia, żbika, rysia.

Dzisiejszy kawałek najdłuższy ze wszystkich. Po odpoczynku w schronisku siły wróciły ze zdwojoną energią. Droga biegnie z Komańczy obok Chaty w Przybyszowie, przez Tokarnię, przełęcz pod Tokarnią, Rozdroże pod Zrubaniem, Puławy Górne i Dolne i kończy się w Bazie namiotowej Wisłoczek.

Tokarnia to szczyt, z którego jest widok na cztery strony świata. Przyjemne miejsce, żeby usiąść i odpocząć.

Reklama

Dzisiejsza droga, choć w słońcu, zrobiła nam kilka psikusów i zaproponowała m.in. spacerki błotne. Na szczęście to tylko fragment trasy, większość przebiegała w suchym terenie. Nie sposób opisać słowami piękna szlaku i widoków, które mieliśmy możliwość podziwiać.

W sobotę 11.07.2020 ekipa #501km spotyka się późnym popołudniem w Schronisku pod Chyrową. Jeżeli ktoś ma ochotę, może do nas dołączyć – kończą relację piechurzy.

Przypomnijmy, że celem uczestników wyprawy jest nie tylko przebycie 501 km Głównym Szlakiem Beskidzkim, ale wsparcie programu SOS dla ROZSZCZEPU KRĘGOSŁUPA. Chodzi o  podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat rozszczepu kręgosłupa u dzieci i dorosłych oraz propagowanie aktywności ruchowej osób niepełnosprawnych. Organizatorem akcji jest Fundacja Spina, która wspiera wszystkich, którzy borykają się na co dzień z zespołem wad, jakim jest rozszczep kręgosłupa.

Do akcji #rozmowyna501km może każdy się przyłączyć, na każdym etapie. Po to, by przejść fragment trasy lub spotkać się w schronisku i porozmawiać. Można przyłączyć się też, wspomagając zbiórkę funduszy na działalność Fundacji Spina i program „SOS dla ROZSZCZEPU KRĘGOSŁUPA”. Została zorganizowana w tym celu zrzutka. Na fanpage’u Fundacji Spina zostało utworzono wydarzenie: Rozmowy na 501 km Główny Szlak Beskidzki.

Patronat prasowy: „Nowe Info”.

(r), relacja z trasy: Dorota Kozioł-Żurawska, zdjęcia: Janusz Kaniowski

Wieści ze szlaku: Bliskie spotkanie ze stadem żubrów

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj