Zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy – Tychy Lodowisko

0
Stacja Tychy Zachodnie na odcinku Tychy - Tychy Lodowisko; fot. ZB
Reklama

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego, od jutra (19 października) do czwartku (21 października) wstrzymany będzie ruch kolejowy na odcinku Tychy Lodowisko – Tychy (Tychy – Tychy-Lodowisko). Tak samo będzie w dniach 26-28 października. Koleje Śląskie uruchomią na tej trasie autobusową komunikację zastępczą.

Jak poinformował nas Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich,  w dniach 19-21 października oraz 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy – Tychy Lodowisko. Wstrzymanie ruchu pociągów między tymi stacjami spowodowane jest trwającą budową wiaduktu przez przekop kolejowy na ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego.

Rzecznik KŚ przypomina, że przewóz rowerów w autobusie możliwy jest jedynie w wyznaczonym miejscu, gdy rower nie utrudnia poruszania się po pojeździe. Dlatego podróżny z rowerem musi ustąpić miejsca osobie niepełnosprawnej lub osobie z wózkiem dziecięcym, a w razie konieczności opuścić pojazd (posiadany bilet na przewóz roweru nie jest gwarancją miejsca w pojeździe). Podróżny odpowiada za odpowiednie zabezpieczenie roweru podczas przejazdu.

Miejsca zatrzymywania się autobusów komunikacji zastępczej

Źródło: Koleje Śląskie
Nazwa przystanku Lokalizacja
Tychy Przystanek autobusowy Tychy Dworzec PKP, Stanowisko nr 1

(Tychy, ul. Dworcowa)

Tychy Zachodnie Przystanek autobusowy Tychy Harcerska (Tychy, ul. Harcerska)
Tychy Aleja Bielska Przystanek autobusowy Tychy Bielska Szpital (Tychy, al. Bielska)
Tychy Lodowisko Przystanek autobusowy Tychy Lodowisko (Tychy, ul. Wyszyńskiego)

 

DLAP, (pp)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here