Pomysł na niebanalną elewację? Wybierz płytki ceglane

1
Reklama

Stoisz przed wyborem materiału elewacyjnego? Pamiętaj, że aspekt wizualny jest w tym wypadku tak samo ważny jak parametry techniczne. Elewacja powinna chronić ściany zewnętrzne budynku przed działaniem czynników atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi, być estetyczna oraz tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami. Czy płytki ceglane elewacyjne będą dobrym wyborem? Absolutnie tak. Sprawdź, co za tym przemawia!

Płytki z cegły na elewację – zadowalające właściwości

Płytki ceglane świetnie sprawdzają się zarówno we wnętrzu domu, jak i na jego elewacji. Materiał ten wyróżnia się ponadprzeciętnymi parametrami, które „uprawniają” go do zastosowania na zewnątrz budynku. Płytki z cegły są niezwykle trwałe i odporne na skrajnie niskie czy wysokie temperatury, promieniowanie UV, opady deszczu, uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia, a nawet ogień. Niestraszna im korozja biologiczna czy też porastanie mchem. Mając na uwadze zachowanie ceglanej elewacji w nienagannej kondycji, warto zabezpieczyć ją specjalnymi środkiem impregnującym (czyt. impregnat do płytek ceglanych).

Płytki ceglane elewacyjne – estetyka

Płytki z prawdziwej cegły na elewację stwarzają niemal nieograniczone możliwości projektowe. Występują w różnych odcieniach – nie tylko w klasycznym czerwonym, ale i pomarańczowym, brązowym, kremowym czy beżowym. Niektóre serie to tzw. miksy, które zachwycają oryginalnością kolorystyczną i strukturową. A propos samej struktury, płytki z cegły rozbiórkowej posiadają – w najbardziej rozpowszechnionej wersji – nieregularną, porowatą powierzchnię i jest to zewnętrzne lico starej cegły, niemniej mogą odznaczać się strukturą gładką – wówczas pochodzą ze środkowej części cegły.

Ceglana elewacja domu – to jest modne

W dobie wszechobecnej mody na materiały naturalne i ekologiczne płytki ceglane elewacyjne są jednym z częstszych wyborów świadomych inwestorów. Lica cegieł to bowiem materiał, który korzystnie wpływa na zdrowie człowieka i środowisko. Ponadto cegiełki świetnie odnajdują się niemal w każdym stylu architektonicznym. W sieci dostępnych jest mnóstwo inspiracji przedstawiających tradycyjne i nowoczesne domy z cegły. Niezależnie od charakteru budynku, pamiętaj, że kluczowe jest dopasowanie materiału elewacyjnego do koloru drzwi, okien, bramy garażowej, dachu oraz pozostałych akcentów elewacyjnych, takich jak drewno czy kamień – o ile przewidujesz je w swoim projekcie.

Materiał partnera

Reklama
Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Podoba mi się jak cała elewacja jest ceglana, ale u mnie tylko elementy z przodu domu są w cegiełce z ceglanego renesansu. Reszta biała i też wygląda to ekstra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj