Serwery Dell EMC w obudowach tower – wydajność serwera zamknięta w obudowie wielkości komputera stacjonarnego

0
Reklama

Marka Dell EMC już od wielu lat dostarcza na rynek komercyjne rozwiązania serwerowe w postaci urządzeń typu Tower. Swoim wyglądem przypominają one tradycyjne komputery biurowe, jednak skrywają w sobie znacznie wyższą moc obliczeniową i pozwalają na znacznie więcej! Serwery marki Dell EMC dostępne są w sprzedaży już od 1979 roku – to właśnie wtedy założona została firma EMC Corporation, którą w 2016 roku oficjalnie przejęła korporacja Dell za 67 miliardów dolarów amerykańskich. Na rynku dostępna jest już 15. generacja serwerów Tower marki Dell EMC.

Jeśli chodzi o wybór konkretnego modelu serwera Tower marki Dell, to przed zakupem należy wziąć pod uwagę wiele niezwykle istotnych kwestii, wpływających na komfort pracy i wydajność działania konkretnego urządzenia. Specyfikację powinniśmy dostosować do zastosowania, jakie ma mieć urządzenie.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, kupując serwer Dell EMC w biurkowej obudowie typu tower?

Model procesora w serwerze

Model procesora – to właśnie od niego w głównej mierze zależy, jak wydajnie pracować będzie wybrane przez nas urządzenie i jaką moc obliczeniową będzie oferować.

Reklama

Pamięć operacyjna RAM

Pamięć operacyjna RAM – to drugi, najważniejszy komponent, zaraz za procesorem. Im więcej pamięci RAM obsługuje dany serwer, tym wydajniej pracuje urządzenie. Absolutnym minimum będzie tutaj 8 GB, jednak w przypadku, kiedy planujemy konkretniejsze prace dla naszego serwera, warto postawić na egzemplarze z 16 lub 32 GB pamięci operacyjnej RAM. Tutaj niezwykle istotne będą również jej parametry, takie jak rodzaj pamięci, taktowanie czy możliwość późniejszej rozbudowy.

Nośniki do przechowywania danych – dyski SSD / HDD

Nośnik danych – stawiając na serwer typu Tower, który ma być magazynem danych, powinniśmy zdecydować się na modele z wieloma pojemnymi dyskami – w tym przypadku wystarczy, że zdecydujemy się na warianty HDD. Jeśli natomiast zależy nam na szybkości działania urządzenia, to postawmy na warianty SSD, oferujące znacznie wyższe wartości odczytu i zapisu danych, a przy tym, niegenerujące hałasu.

Serwer Dell T350 Intel Xeon E-2314

Dell T350 Intel Xeon E-2314 to serwer typu Tower, który będzie doskonałym wyborem dla osób chcących opracować wydajny magazyn danych w firmie. Urządzenie oferuje aż 8 kieszeni na nośniki danych typu HDD lub SSD, które łącznie mogą mieć aż 128 TB.

Model ten jest płynną kontynuacją serii T340 i T330. W tym wariancie do dyspozycji dostajemy procesor Intel Xeon E-2314, oferujący cztery rdzenie i cztery wątki oraz maksymalne taktowanie do 4,5 GHz. Swoim Klientom proponujemy tutaj 16 GB pamięci operacyjnej RAM typu DDR4 3200 ECC UDIMM – model oferuje 4 gniazda na moduły DIMM DDR4 o maksymalnej wielkości do 64 GB. Dell T350 Intel Xeon E-2314 posiada sprzętowy kontroler dysków Perc H355.

Serwer Dell T150 Intel Xeon E-2314

Dell T150 Intel Xeon E-2314 jest idealnym urządzeniem dla małych i średniej wielkości firm. 15. generacja serwerów Tower to duża efektywność cieplna i niski poziom hałasu, połączone z niezwykłą wydajnością. Model ten wyposażony został w bazowy procesor Intel Xeon E-2314, oferujący cztery rdzenie i cztery wątki, pracujące w maksymalnej częstotliwości wynoszącej 4,5 GHz.

Na pokładzie znajdziemy również 16 GB pamięci operacyjnej RAM typu DDR4 3200 ECC UDIMM, którą z powodzeniem rozszerzymy nawet do 128 GB – urządzenie posiada 4 gniazda na moduły DIMM DDR4. Jeśli chodzi o pamięć masową, to standardowo otrzymujemy tutaj dwa dyski Dell SSD 480 GB SATA Read Intensive. Producent podaje, że w czterech przednich kieszeniach możemy umieścić nośniki danych o maksymalnej pojemności do 30,72 TB.

Zastosowanie serwerów typu Tower może być bardzo wszechstronne.

Tego typu urządzenia z powodzeniem mogą być wykorzystane w przedsiębiorstwach małej i średniej wielkości. Ich prostota konfiguracji oraz łatwa możliwość rozbudowy sprawia, że z obsługą poradzą sobie nawet osoby niemające wielkiego doświadczenia z administracją serwerami. Serwery typu Tower swoją budową przypominają standardowe komputery Tower, dzięki czemu są o wiele wszechstronniejsze, a jednocześnie oferują bardzo podobną moc obliczeniową, jak serwery typu Rack.

Do serwera typu Tower z powodzeniem podłączymy nawet do kilkunastu komputerów. Może on być wykorzystany do wymiany danych pomiędzy poszczególnymi urządzeniami, obsługi poczty elektronicznej, stworzenia sieci intranet czy stworzenia wydajnego i dużego magazynu danych – takie serwery mogą często obsłużyć nawet kilkadziesiąt dysków twardych. Serwery Dell w obudowach tower doskonale nadają się również jako serwery wydruku. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że są one znacznie cichsze niż serwery typu Rack.

Dell EMC – wydajność i zaufanie

Marka Dell EMC już od wielu lat dostarcza na rynek komercyjne rozwiązania serwerowe w postaci urządzeń typu Tower. Swoim wyglądem przypominają one tradycyjne komputery biurowe, jednak skrywają w sobie znacznie wyższą moc obliczeniową i pozwalają na znacznie więcej!

Serwery marki Dell EMC dostępne są w sprzedaży już od 1979 roku – to właśnie wtedy założona została firma EMC Corporation, którą w 2016 roku oficjalnie przejęła korporacja Dell za 67 miliardów dolarów amerykańskich. Na rynku dostępna jest już 15. generacja serwerów marki Dell EMC.

MATERIAŁ PARTNERA

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj