5 idealnych prezentów dla grafika komputerowego

0
Reklama

Koniec roku to okres kojarzony z kupowaniem prezentów. Umiejętny ich wybór jest, wbrew pozorom, sporą sztuką.

Koniec roku to okres stereotypowo kojarzony z choinką, śniegiem i wydawaniem mnóstwa kasy na mniej lub bardziej trafione prezenty. Umiejętny ich wybór jest, wbrew pozorom, sporą sztuką. Jako zepsute dzieci rozwiniętego świata mamy w zasięgu ręki więcej rzeczy, usług, przyjemności niż nasi rodzice mogli sobie wyobrazić. Żyjemy lepiej i na wyższym poziomie, dlatego też trudno nam czasem odpowiedzieć na pytanie, co chcielibyśmy dostać od Gwiazdki lub na urodziny.

W tym krótkim artykule zajmiemy się wyborem prezentów dla wszelkich twórców grafiki za pomocą komputera. Są to agencje reklamowe, graficy, architekci wnętrz, twórcy gier, projektanci tapet ściennych, płytek i wszelkiego rodzaju materiałów. Lista ta nie jest wyczerpana.

Podkładka pod myszkę/łokieć

Wybór samej myszki jest sprawą trudną i bardzo indywidualną, jeśli jest ona głównym narzędziem tworzenia. W tym kierunku więc może nie idźmy. Można jednak zapolować na perfekcyjnie wyprofilowaną podkładkę pod myszkę, która – jak na tak prosty gadżet – potrafi sięgać wysokich cen, jeśli ma być w pełni profesjonalna. Jej najważniejsze cechy to precyzyjność, odpowiednie wyprofilowanie pod rękę oraz odpowiednia powierzchnia. Większość architektów ceni sobie tę lekko szorstką.

Może też przydać się podkładka pod łokieć, odciążająca go podczas wielu godzin pracy przy komputerze.

Reklama

Monitor

Prezent z wyższej półki, ale niezbędny dla wygodnego wykonywania pracy graficznej to monitor. Jakie powinien mieć cechy?:

  • możliwość regulowania wysokości i nachylenia (tak, aby każdy mógł je dopasować idealnie do swoich potrzeb);
  • jak najlepsze odwzorowanie kolorów (np. mateview ma ekran 4K+, do tego standardu warto dążyć);
  • duża rozdzielczość;
  • dodatkowe funkcje, np. inteligentna i wygodna obsługa dotykowa, łatwa łączność z innymi urządzeniami itd.

Krzesło

Każdy grafik spędza mnóstwo godzin dziennie nieruchomo, siedząc przed monitorem. Dlatego też dla jakości jego życia ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniego krzesła.

Są oczywiście odpowiednie normy dotyczące tego mebla dla pracy biurowej (wymiary oparcia i siedziska, minimalne parametry regulacji ich wysokości, obecność podłokietników, możliwość obrotu, kółka). To jednak za mało dla kogoś, kto wykonuje niezwykle precyzyjną pracę rękami.

Tutaj warto pomyśleć o dodatkowych opcjach, takich jak np. krzesło masujące (również wybrane obszary, np. sam kark, krzyże), dopasowujące się dokładnie do kształtu ciała osoby siedzącej lub zmieniające co jakiś czas układ, aby nieruchome członki zyskały nowe ułożenie.

Tablet

Jeśli chodzi o zakup tabletu, mamy tu dwojaką możliwość:

  • Tablet graficzny, do tworzenia nowych dzieł. To spory wydatek i wymagający zakup. Należy zrobić dokładny research i przeanalizować ważne parametry, takie jak powierzchnia robocza (powinna być idealnie dopasowana do wielkości ekranu), bardzo wrażliwy rysik z wysoką dokładnością odczytu, wysoka prędkość odczytu rysika itd.)
  • Zwykły tablet, do pokazywania wizualizacji klientom. Tu najważniejszy parametr to maksymalnie dokładnie oddane kolory.

Słuchawki

To najtańsza pozycja tego zestawienia, ponieważ w przypadku grafika nie muszą one spełniać wyśrubowanych, specjalistycznych oczekiwań. Ważniejsze jest, aby skutecznie odcinały pracującego artystę od hałasów płynących z otoczenia. Dlatego też najlepiej sprawdzą się duże słuchawki nauszne.

Jeśli mają służyć w pracy twórcy gier, ich wybór i parametry mają już znacznie większe znaczenie.

Jeśli budżet nam nie pozwala na realizację powyższych pomysłów (lub wiemy, że odbiorca prezentu ma już wszystkie te rzeczy), spójrzmy na inne jego zainteresowania i sposoby spędzania wolnego czasu. Zawsze dobrym pomysłem będzie zakup książki lub „przeżycia” jak biletu na wyjście do teatru, muzeum lub wspólny wyjazd na weekend.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj