Siatkarki z POSiR-u wygrały turniej w Niemczech

0

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zwyciężyły w 25. edycji turnieju siatkówki Bitterfelder-Wolfen Jugendpokal w kategorii minisiatkówki „dwójek”. Zawody zostały rozegrane w niemieckim mieście Bitterfeld-Wolfen.

Był to już czwarty start pszczyńskiego klubu w turnieju siatkówki organizowanym przez klub VC Bitterfeld-Wolfen. Całe siatkarskie wydarzenie składało się z trzech turniejów rozgrywanych w trzech halach w kategoriach wiekowych: U-12 (minisiatkówka dwójki, rocznik 2013 i młodsi), U-16 (rocznik 2009 i młodsi), U-18 (rocznik 2007 i młodsi).

W sumie w zawodach wzięło udział kilkadziesiąt drużyn, w tym dwie z Pszczyny (U-12 i U-16).

W turnieju minisiatkówki „dwójek” U-12 zagrało 16 zespołów. Zmagania zakończyły się znakomicie dla naszych dziewczyn. Zwyciężyły podopieczne trenerki Mirelli Swadźby (w zastępstwie Agnieszki Szczypki, która została w kraju z uwagi na turniej innej grupy) w składzie: Maja Jędrysik, Maja Swadźba, Zofia Kokot.

Świetnie poradziła sobie również pszczyńska drużyna w kategorii U-16, grająca w składzie: Antonina Wrzeszcz, Lena Baron, Lena Płachno, Aleksandra Tan, Pola Książkiewicz, Zofia Fuchs, Nadia Chojecka, Agata Chojecka, Hanna Szkoda, Monika Ćwierz. Podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz wywalczyły 3. miejsce w stawce 16 drużyn.

Miasto Bitterfeld-Wolfen leży w powiecie Anhalt-Bitterfeld. Od 2016 roku Powiat Pszczyński prowadzi współpracę partnerską z powiatem Anhalt-Bitterfeld. Dwa lata później UKS Centrum przy POSiR Pszczyna nawiązał współpracę z siatkarskim klubem VC Bitterfeld-Wolfen, która dotyczy głównie udziału drużyn w wydarzeniach organizowanych przez oba kluby.