Piłkarze GKS Tychy przełamali się w meczu ze Zniczem Pruszków

0
Mateusz Radecki zdobył pierwszą bramkę dla GKS-u Tychy; fot. Łukasz Sobala

Po sześciu spotkaniach bez kompletu punktów, 14 kwietnia piłkarze GKS Tychy wygrali ze Zniczem Pruszków 3:2 (1:1). Po tym zwycięstwie awansowali z 6 na 5 miejsce w tabeli.

Strzelanie w tym meczu rozpoczął Znicz. W 28. minucie gola zdobył Grudziński. Już dwie minuty później wyrównał Radecki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej połowie GKS Tychy włączył wyższy bieg. Bramki strzelali Tecław (56. minuta) i Żytek (68. minuta).

W końcówce spotkania tyszanie zdekoncentrowali się i w 82. minucie Błyszko zmniejszył rozmiary porażki.

Po zwycięstwie w Pruszkowie GKS awansował na piąte miejsce w tabeli Fortuny 1 Ligi. Do drugiej pozycji, premiowanej bezpośrednim awansem do ekstraklasy, Trójkolorowi tracą 7 punktów.