Czy trwała ondulacja psuje włosy? Nie, jeśli są właściwe kosmetyki

0
Reklama

Jako ludzie, odczuwamy potrzebę ciągłych zmian w naszym życiu. Nowe mieszkanie, nowa praca, nowy wygląd. Niekiedy, po przykrych sytuacjach, czujemy wewnętrzną potrzebę zmian, dlatego najprościej udać się do fryzjera. Nowa fryzura odmieni wszystko. Z reguły, ludzie posiadający proste włosy, pragną mieć kręcone i na odwrót. Marzenia są po to, aby je spełniać, dlatego istnieje trwała ondulacja, bądź keratynowe prostowanie włosów. Jednak w tym artykule skupimy się na trwałej ondulacji.

Trwała ondulacja — Co to takiego?

Trwała ondulacja, to zabieg, który zmienia strukturę włosa, zmiękczając keratynę we włosie, która pozwala na zmianę kształtu włosa. Stosuje się, do tego różne metody, np. metodę kwaśną czy zasadową. Dobiera się te metody, do odpowiedniego typu włosów. Metodę kwaśną stosuje się na farbowane, rozjaśniane i delikatne włosy, natomiast zasadową na włosy normalne lub zniszczone. Istnieje również metoda ziołowa, stosowana na bardzo delikatne włosy.

Trwałą ondulację, stosowano już w dwudziestym wieku. Niestety metody, z których korzystano, miały negatywny wpływ na włosy, powodując uszkodzenia. Wówczas, nawijano włosy na drewniane wałki i gotowano w zasadowym roztworze z dodatkiem gliceryny. W tamtym czasie, często dochodziło nawet do uszkodzeń skóry głowy. Ten etap, można nazwać etapem eksperymentowania.

Kosmetyki do włosów do trwałej ondulacji znajdziesz na: https://hair-shop.pl/pl/menu/trwala-do-wlosow-308.html

Jak prawidłowo wykonywać trwałą ondulację?

Na samym początku, fryzjer dokładnie myje włosy oraz traktuje je płynem zawierającym węglowodory, oleje mineralne, woski oraz alkohole tłuszczowe. Ten płyn ma za zadanie opóźnienie przeniknięcia utleniacza w głąb włosów, które mają uszkodzenia. Następnie, nakręca się odpowiedniej grubości pasma włosów na wałki. Im pasmo jest grubsze, tym większy będzie lok. Po nakręceniu włosów stosowany jest płyn ondulacyjny, który niszczy wewnętrzne wiązania chemiczne, doprowadzając do nadania pasmom odpowiedniego kształtu. Fryzjer, stale sprawdza stan skrętu, odpowiednio wydłużając, bądź skracając czas trwania reakcji chemicznej.

Reklama

Końcowy etap to spłukanie płynu, wysuszenie włosów i nałożenie utrwalaczy, które zapobiegną dalszemu rozmiękczaniu keratyny, zneutralizują odczyn kwasowy, odbudują uszkodzenia keratyny oraz wyrównają działania środków utleniających.

Pielęgnacja włosów po zabiegu

Wśród ludzi panuje opinia, że trwała ondulacja niszczy włosy, jednak jest to nie prawda. Owszem uszkadza włosy, jednak są to małe uszkodzenia, które jesteśmy w stanie zredukować, stosując odpowiednią pielęgnację. Włosy, po zabiegu potrzebują większego zaangażowania. Zalecane jest, aby nie myć i nie czesać włosów do trzech dni. Wydłużany jest w ten sposób czas działania aktywnych składników, które odpowiadają za skręt włosów. Na włosy, należy nakładać odżywkę oraz rzadziej maskę. Ważne, aby ograniczyć używanie suszarki czy lokówki, które wysuszają włosy. W celu wzmocnienia efektu, można zastosować specjalne preparaty, które są przeznaczone do włosów kręconych. Warto stosować kosmetyki, które są odżywcze dla włosów, np.: szampon czy odżywki, które nie zawierają SLS czy SLES. Na końcówki dobrze jest zastosować jedwab. Ważnym krokiem jest zamiana zwykłej szczotki na drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi zębami, w celu uniknięcia puszenia się włosów.

Materiał partnera

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj