Jak oczyścić kabinę prysznicową

0
Reklama

Nowoczesne kabiny prysznicowe prezentują się bardzo estetycznie. Jednakże, aby zachować urządzenie w atrakcyjnym stanie, należy o nie dbać. Dowiedzmy się, jak prawidłowo myć i czyścić kabinę prysznicową oraz jakie środki do tego użyć. Problemy te są najczęściej napotykane przez hydraulików, którzy są proszeni o odnowienie starej kabiny. Oto kilka wskazówek od dobrego hydraulika z Łodzi.

Jak wyczyścić brodzik w kabinie prysznicowej

Najczęstszym rodzajem zabrudzeń, z jakimi stykają się właściciele kabin prysznicowych, jest osad z kamienia wapiennego. Jest to mieszanka soli wapnia i żelaza, wydzielających się z wody. Osad ten tworzy się na różnych powierzchniach – plastiku, szkle, metalu.
Brodziki kabin prysznicowych są zazwyczaj wykonane z akrylu. Jeśli nie będzie go się czyścić, szybko pokryje się osadem i straci blask oraz gładkość. Jeśli zauważysz, że powierzchnia brodzika zżółkła, stała się matowa i szorstka w dotyku, oznacza to, że czas go wyczyścić. Najlepiej przeprowadzać czyszczenie regularnie, nie pozwalając osadowi gromadzić się. W przeciwnym razie jego warstwa stanie się tak gęsta, że trudno będzie ją usunąć.

Produkty z akrylu łatwo się rysują, dlatego nie wolno używać środków ścierających ani twardych szczotek. W sprzedaży można znaleźć specjalne środki czyszczące do kabin prysznicowych lub skorzystać z domowych środków. Osady wapienne i mydlane dobrze usuwają się za pomocą kwasu cytrynowego.

Kwas cytrynowy dobrze rozpuszcza osad wapienny i usuwa żółć, nie uszkadzając akrylu.
Kolejnym skutecznym środkiem kwasowym jest roztwór octowy. Aby go przygotować, rozcieńcz 250 ml octu w 500 ml ciepłej wody i użyj go tak, jak opisano powyżej.
Jeśli osad jest bardzo gęsty i nie można go usunąć za pierwszym razem, można pozostawić roztwór kwasu cytrynowego lub octu na całą noc.

Jeśli chcesz wymienić brodzik, zadzwoń do https://fikser.pl/lodz/fikser3.

Reklama

Jak wyczyścić kabinę prysznicową

Do czyszczenia powierzchni plastikowych, szklanych i metalowych doskonale nadaje się pasta do zębów. Wybieraj pastę, która nie zawiera cząstek ścierających.

Nanieś środek na zabrudzone miejsca i rozprowadź cienką warstwą. Poczekaj kilka minut, następnie wytrzyj plamy gąbką i spłucz wodą. Wytrzyj suchą szmatką. Kolejnym problemem, z którym stykają się właściciele kabin prysznicowych, jest pojawianie się pleśni. Najczęściej pojawia się ona w rogach, połączeniach między ścianami a płytkami, w szwach płytek. Przyczyną jej pojawienia się jest wysoka wilgotność. Dlatego w pomieszczeniach sanitar­nych zaleca się instalację wentylacji mechanicznej. A wszystkie połączenia i szczeliny w kabinie prysznicowej można zabezpieczyć silikonowym uszczelniaczem.

Pleśń można usunąć za pomocą specjalnych środków antybakteryjnych, dostępnych w sklepach z chemią gospodarczą. Jednym z domowych środków, który radzi sobie z czarną pleśnią, jest mieszanka sody oczyszczonej z 3% wodnym roztworem nadtlenku wodoru.

Jak oczyścić szkło w kabinie prysznicowej

Najlepiej z czyszczeniem szkła radzi sobie roztwór alkoholowy. Można go kupić w sklepie z chemią gospodarczą lub przygotować samemu.

Rozcieńcz wódkę z wodą w proporcji 1:2 i wlej uzyskany roztwór do butelki z rozpylaczem. Rozpyl nim szkło i wytrzyj miękką ściereczką bez włosia. Zamiast zwykłej wódki, można użyć spirytusu. Dobrze czyści szkło z mydlanych smug i nadaje mu blask. W połączeniu z roztworem sodowym radzi sobie z bardziej skomplikowanymi zabrudzeniami i dezynfekuje powierzchnię.

Wymieszaj pół szklanki spirytusu z łyżką sody oczyszczonej i litrem wody. Wlej roztwór do butelki z rozpylaczem i zwilż nim szkło. Pozostaw środek co najmniej na pół godziny (można i dłużej). Wytrzyj gąbką i spłucz bieżącą wodą. Wytrzyj szkło na sucho. Brudne szkło wygląda nieestetycznie i psuje wygląd kabiny prysznicowej. Aby nie brudziło się tak szybko, po każdej kąpieli spłukuj je wodą i wytrzyj na sucho. Zapobiegnie to powstawaniu smug na szklanej powierzchni.

Jak wyczyścić ścianki

Szkło i plastikowe przegrody prysznicowe można łatwo wyczyścić mydłem do rąk. Namydlij gąbkę i dokładnie wytrzyj nią ścianki i sufit kabiny prysznicowej. Następnie spłucz je bieżącą wodą. Metale również można czyścić tymi środkami konstrukcyjnymi.

Jeśli ścianki są wyłożone kafelkami, można spróbować usunąć osad za pomocą oczyszczacza parowego. Obejrzyj zabrudzone miejsca parą, a następnie wytrzyj je twardą stroną gąbki lub szczoteczką. Spłucz wodą.

Jeśli kabina prysznicowa nie nadaje się do mycia, ma uszkodzenia i chcesz ją wymienić, najlepszą opcją w Łodzi jest skontaktowanie się z firmą Fikser.

Artykuł sponsorowany

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj