Policjanci uratowali mężczyznę przed śmiercią pod kołami nadjeżdżającego pociągu

0
Policjanci uratowali mężczyznę przed nadjeżdżającym pociągiem; fot. KPP Pszczyna
Reklama

Desperat został odnaleziony na torowisku. Policjanci dosłownie w ostatniej chwili uratowali go przed śmiercią pod kołami nadjeżdżającego pociągu.

Jak poinformowała 10 kwietnia Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie, dzięki szybkiemu działaniu policjantów st. post. Dariusza Klimczyka i st. post. Tomasza Klisia (z ogniwa patrolowo-interwencyjnego) udało się uratować desperata, który – jak się okazało – zamierzał popełnić samobójstwo.

– Ze zgłoszenia wynikało, że torowiskiem szedł mężczyzna, który zataczał się i często tracił równowagę – mówi sierż. sztab. Jadwiga Śmietana, oficer prasowy KPP w Pszczynie. –
Powiadomieni o sytuacji mundurowi natychmiast przystąpili do działań. Każdy z policjantów sprawdzał jeden z torów i pobliski teren. Pora nocna nie ułatwiała tego zadania.

W pewnym momencie jeden z policjantów zauważył w oddali człowieka, który leżał na torowisku. Stróże prawa biegli do mężczyzny jeszcze szybciej. Jeden z nich, aby znaleźć się na odpowiednim torze, bez wahania, narażając własne życie, przeskoczył na kolejny nasyp.

Wspólnymi siłami policjanci zdążyli zdjąć desperata z torów tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Mężczyzna był nietrzeźwy (badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu).Tłumaczył policjantom, jak słyszymy w KPP, że chciał popełnić samobójstwo.

– Powiadomiony o sytuacji dyżurny, wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe – dodaje sierż. sztab. J. Śmietana. – Ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie podstawowej pomocy, a następnie, z uwagi na jego stan nietrzeźwości, policjanci zawieźli go do izby wytrzeźwień w Bielsku-Białej, gdzie po wytrzeźwieniu trafił pod specjalistyczną opieką medyczną.

Reklama
St. post. Tomasz Kliś (pierwszy z lewej) i st. post. Dariusz Klimczyk; fot. KPP Pszczyna

Jeśli ktoś zwierza się, że ma myśli samobójcze, należy szukaj dla niego pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Pomocy i wsparcia udzielają pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – tel. 800 70 2222.
Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: https://liniawsparcia.pl/

Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111

Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych – 116 123

Numer alarmowy w sytuacja zagrożenia zdrowia i życia – 112

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję – tel. 22 484 88 01.
Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie https://stopdepresji.pl/

DLAP

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj