Poprawa jakości powietrza w województwie śląskim – OZE w obiektach użyteczności publicznej. Ruszył nabór wniosków

0
fot. cverkest z Pixabay
Reklama

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia polegające na likwidacji źródła ciepła opalanego węglem oraz na zabudowie pompy ciepła lub kotła na biomasę dodatkowo wraz z zabudową instalacji fotowoltaicznej, magazynów energii oraz układu sterowania i modernizacją instalacji c.o. i c.w.u. na terenie województwa śląskiego w ramach programu „Poprawa jakości powietrza w województwie śląskim – odnawialne źródła energii w obiektach użyteczności publicznej”.

Nabór wniosków rozpoczął się 1 lutego 2023 roku i trwać będzie do 31 marca 2023 roku. Beneficjentami są osoby prawne posiadające tytuł prawny do nieruchomości, w których prowadzona jest działalność: z zakresu  pomocy społecznej, noclegowni lub ogrzewalni, systemu oświaty, z zakresu systemu szkolnictwa wyższego i nauki, żłobka lub klubu dziecięcego, kulturalna, archiwalna, z zakresu ochotniczej straży pożarnej, zapewniająca całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej, z zakresu administracji publicznej oraz polegająca na świadczeniu opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.

Program oferuje dofinansowanie w formie dotacji do 60 proc. kosztów kwalifikowanych, z zastrzeżeniem, że wysokość dofinansowania ze środków Funduszu dla jednego zadania (lokalizacji) nie może przekroczyć 200 tys. zł (istnieje możliwość łączenia dofinansowania z innymi środkami finansowymi lub z dofinansowaniem ze środków Funduszu wyłącznie w formie pożyczki). Kwota alokacji do dofinansowania w formie dotacji wynosi 7 mln zł (dopuszcza się zmianę alokacji w trakcie trwania programu).

Wnioski wraz z załącznikami należy sporządzić na obowiązujących formularzach dostępnych na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach i składać w katowickiej siedzibie Funduszu.

Szczegółowych informacji udziela Zespół Ochrony Atmosfery (tel.: 32 60 32 222, 32 60 32 289, 32 60 32 264, 32 60 32 244, 32 60 32 259).

Reklama

(pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj