Sukces 14-letniej Olgi w międzynarodowym turnieju do lat 17

0
Olga Szwarnowiecka, fot. UKS Plesbad Pszczyna

14-letnia Olga Szwarnowiecka, zawodniczka UKS Plesbad Pszczyna, zdobyła w ostatni weekend w Częstochowie srebrny medal w międzynarodowym turnieju badmintona Biofarm Polish Open U17 2022. Utalentowana badmintonistka z Pszczyny rywalizowała ze starszymi od siebie zawodnikami.

Olga srebrny medal wywalczyła w grze mieszanej wspólnie z Krzysztofem Podkowińskim z Hubala Białystok. W finale para ta spotkała się z rozstawianymi z numerem 2 Julią Wójcik i Mikołajem Morawskim.

Młodziutka pszczynianka grała także w grze pojedynczej (wygrała dwa mecze, a w meczu o najlepszą „ósemkę” uległa zawodniczce z Ukrainy w setach 1:2) oraz w deblu. Razem z Dominiką Bartłomiejczuk (MKS Spartakus Niepołomice) najpierw dość łatwo ograły Czeszki, by w drugiej rundzie po zaciętym pojedynku ulec zwyciężczyniom całego turnieju Mai Janko i Julii Wójcik.

Jak mówi trener Damian Pławecki z UKS Plesbad Pszczyna, dla 14-letniej Olgi, absolwentki SP nr 6 w Pszczynie, turniej był świetnym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy do lat 15. Zawody odbędą się we wrześniu na Ibizie.

W turnieju Biofarm Polish Youth 2022 Pszczynę reprezentowała ekipa w składzie: Olga Więcek, Magdalena Jarosz i Błażej Furtok (U15), Amelia Gancarczyk, Karolina Baron (U13), Oskar Baron, Alicja Jureczko, Małgorzata Piech (U11), Tomasz Kafka i Maja Zembok (U9). Jak podkreśla trener Pławecki, dla młodych badmintonistów była to przede wszystkim okazja do nauki i podglądania zmagań w kategorii do lat 17.

Biofarm Polish Open U17 2022 to zawody w cyklu rozgrywek europejskiej Unii Badmintona. Przy okazji tej imprezy rozegrano turnieje dla młodszych kategorii (od U9 do U15).

W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodniczek i zawodników z 13 krajów. Grali w Hali Sportowej „Częstochowa”.