System wsparcia doradczego w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE. Wrześniowe konsultacje

0
fot. Pixabay
Reklama

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zaprasza mieszkańców na konsultacje z zakresu poprawy efektywności energetycznej i źródeł dofinansowania. Porad udzielać będą doradcy energetyczni z WFOŚiGW w Katowicach w ramach projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

Konsultacje odbędą się w Miejskim Centrum Energii w Katowicach przy ul. Młyńskiej 2 w poniedziałek (12 września 2022 roku) i czwartek (15 września 2022 roku) w godz. 15.00 – 17.00 oraz we wtorek (13 września 2022 roku) i środę (14 września 2022 roku) w godz. 13.00 – 15.00.

Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” stworzony został w styczniu 2015 roku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministerstwo Gospodarki.

28 kwietnia 2016 roku pomiędzy NFOŚiGW (partner wiodący) a m.in. 14 wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej (w tym WFOŚiGW w Katowicach) zawarta została umowa o partnerstwie na rzecz realizacji tego przedsięwzięcia. Kwota przyznana WFOŚiGW w Katowicach wynosi ponad 7,2 mln zł i w całości jest refundowana z funduszy europejskich. Projekt będzie realizowany do 31 grudnia 2023 roku.

Z ramienia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w projekcie „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” uczestniczy pięć osób. Po zdanym egzaminie otrzymały one tytuł certyfikowanego doradcy energetycznego.

Reklama

NFOŚiGW informuje, że z nieodpłatnych usług doradców mogą korzystać osoby fizyczne, przedsiębiorstwa, sektor publiczny (w tym sektor mieszkaniowy, czyli np. wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe). O jakiej pomocy mówimy? Na przykład o wsparciu w planowaniu i wdrażaniu w regionie przyjaznych środowisku inwestycji, wskazaniu dostępnych na rynku źródeł finansowania, działalności informacyjno-edukacyjnej, wsparciu w przygotowaniu, weryfikacji i wdrożeniu planów gospodarki niskoemisyjnej. Spodziewane korzyści to m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń (a więc poprawa jakości powietrza), zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, zmniejszenie wydatków na energię, wysoka jakość planów gospodarki niskoemisyjnej, zmniejszenie zużycia energii, rozwój rynku odnawialnych źródeł energii (OZE), nowe miejsca pracy, wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw.

(pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj