„Tyskie Orły” i „Lider Zawodu” przyznane

0
Wręczenie nagród w 2019 r.; fot. Ewa Grudniok UM Tychy
Reklama

„Tyskie Orły” to stypendia cyklicznie przyznawane uzdolnionym uczniom tyskich szkół przez prezydenta Tychów. Nagradza w ten sposób znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe uzyskane w ubiegłym roku szkolnym. Urząd Miasta Tychy poinformował wczoraj (20 października), że „Tyskie Orły” na rok szkolny 2021/2022 zostały przyznane.

Jak informuje nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, w tym roku przyznane zostały w sumie 34 stypendia „Tyskie Orły” (25 za osiągnięcia naukowe i artystyczne, 9 za osiągnięcia sportowe) oraz jedno stypendium „Lider Zawodu”.

„Tyskie Orły” i „Lider Zawodu” mają, jak słyszymy, rozwijać uzdolnienia oraz wspierać aspiracje edukacyjne uczniów. Stypendia wypłacane są przez okres 10 miesięcy po 500 zł.

– Serdecznie gratuluję wszystkim stypendystom – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. – Wasza praca, zaangażowanie i osiągane rezultaty są godne podziwu. Jesteście bez wątpienia wybitnymi przedstawicielami młodego pokolenia. Życzę wam, byście nadal podążali drogą sukcesów i sięgali jeszcze wyżej. Wasz sukces nie byłby możliwy bez pracy dyrektorów, wychowawców, trenerów i rodziców – to także dzięki nim osiągacie tak dobre wyniki. Dziękuję państwu za stworzenie warunków do rozwoju i nauki, za każdą godzinę i każdy dzień spędzony z naszymi stypendystami.

– Wręczenie wyróżnień planowane jest na 18 listopada w Teatrze Małym podczas uroczystej „Gali Najzdolniejszych” – informuje Ewa Grudniok. – Do tej pory w Tychach przyznano 388 stypendiów „Tyskie Orły” i 17 stypendiów „Lider Zawodu”.

Reklama

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here