100 „Zielonych Pracowni” na 30-lecie WFOŚiGW w Katowicach. Gala na zamku

0
fot. Mirosław Cichy/WFOŚiGW w Katowicach
Reklama

Na zamku w Ogrodzieńcu, podczas plenerowej gali, wręczono 5 czerwca symboliczne dyplomy, potwierdzające przyznanie dotacji stu zwycięzcom dziewiątej edycji konkursu „Zielona Pracownia” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele gmin, w których znajdują się zwycięskie szkoły. Najlepsze projekty, dotyczące stworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych, chemiczno-fizycznych, wybrano spośród 155 zgłoszeń konkursowych.

– Z roku na rok liczba szkół walczących o dotację, w ramach konkursu „Zielona Pracownia”, lawinowo rośnie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach. – Rekordowa liczba zgłoszeń, które otrzymaliśmy, świadczy o tym, że to genialny projekt, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Cieszę się, że udało się na 30-lecie naszego Funduszu dofinansować utworzenie dokładnie stu pracowni.

„Zielona Pracownia” to dwa kompatybilne konkursy: na stworzenie projektu („Zielona Pracownia_Projekt”) oraz na wykonanie pracowni („Zielona Pracownia”). Łącznie w obu konkursach można było zdobyć w tym roku nawet 60 tys. zł.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach od 30 lat wspiera działania związane z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży. Tegoroczny konkurs organizowany był po raz dziewiąty. We wszystkich jego edycjach wpłynęło ponad 2340 prac konkursowych. W ciągu dziewięciu lat, na wyposażenie 539 placówek, katowicki Fundusz przeznaczył w sumie 22,3 mln zł. Zielone pracownie funkcjonują (lub będą funkcjonować) już w ponad 110 gminach i powiatach województwa śląskiego.

Reklama

(pp)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj