Joanna Podedworny z brązem

0
Brązowy medal w grze pojedynczej wywalczyła bierunianka Joanna Podedworny (z lewej) ex aequo z Lisą Curtin z Anglii; fot. RB

Bierunianka Joanna Podedworny wywalczyła brązowy medal w czasie Victor Polish U17 International. Z polskiej ekipy brązowy medal zdobyli też debliści Jakub Melaniuk i Szymon Ślepecki. Złote medale zgarnęli Serbowie, Hiszpanka, Angielki i Niemiec.

Wczoraj (17.03) w Pszczynie zakończył się międzynarodowy turniej badmintona, w którym wzięło udział ok. 300 zawodników. Rozgrywki odbywały się w dwóch obiektach sportowych. Victor Polish U17 International odbywał się na kortach Śląskiego Centrum Tenisa – tu wystartowało ok. 160 zawodników z 16 państw. W hali POSiR w Victor Youth International U13&U11 zagrało ok. 140 osób.

Polacy wywalczyli dwa brązowe medale. W singlu brąz zdobyła Joanna Podedworny z UKS Unia Bieruń. Złoto zgarnęła Hiszpanka Ania Setien, srebro Angielka  Gauri Shidhaye. Na III miejscu znalazła się też Lisa Curtin z Anglii.

Brązowy medal przypadł polskim deblistom Szymonowi Ślepeckiemu (Technik Głubczyce) i Jakubowi Melaniukowi (Milenium Warszawa).  Ze złotem wyjechali z Pszczyny Serbowie Sergej Lukic i Mihajlo Tomic, a ze srebrem Niemcy Malik Bourakkadi i Kian-Yu Oei. Na III miejscu uplasowali się także Niemcy – Jonathan Dresp i Jarne Schlevoigt.

Brązowi medaliści Jakub Melaniuk (pierwszy z prawej) i Szymon Ślepecki (z przodu)

Zawodnik z Niemiec Kian-Yu Oei tryumfował w grze pojedynczej – w walce o złoto pokonał Sergeja Lukica, który w końcówce meczu uległ kontuzji. Z tego powodu nie odbył się finałowy mecz miksta. Tu jednak spotkać i tak mieli się tylko zawodnicy z Serbii. Złoto przypadło Mihajlo Tomicowi i Andjeli Vitman. Ze srebra zadowoleni byli Lukic z Sarą Loncar. III miejsce zdobyła czeska para Adam Ehm i Kateřina Valentová, a także Hiszpanie Jacobo Fernandez i Lucia Rodriguez.

Zwycięzcy z Serbii

W deblu dziewcząt tryumfowały Angielki Lisa Curtin i Gauri Shidhaye, na II miejscu uplasowały się Czeszki Soňa Hořínková i Kateřina Valentová, na III – Niemki Michelle Kanschik i Florentine Schöffski oraz Czeszki Marie Růžičková i Ema Staňková.

Polscy zawodnicy doszli do ćwierćfinału: w grze mieszanej Julia Pławecka (UKS Plesbad Pszczyna) i Adrian Krawczyk (OSSM Białystok), a także Mikołaj Szymanowski i Julia Prokopczuk (oboje z Beninca Kędzierzyn-Koźle), Andrzej Niczyporuk (AZS UW Warszawa) w parze z bierunianką Joanną Podedworny; w deblu dziewcząt Anna Czuchra i Kinga Stokfisz (UKS Unia Bieruń), w deblu męskim Andrzej Niczyporuk i Mikołaj Szymanowski.