Ostatni dzwonek w szkołach. Czas zacząć wakacje

0
Szkoła Podstawowa nr 18 w Tychach, fot. ZB
Reklama

Dzisiaj (25 czerwca) koniec roku szkolnego 2020/2021. W Tychach ostatni dzwonek zabrzmiał dla prawie 13,9 tys. uczniów. Wśród nich jest prawie 1,9 tys. absolwentów szkół.

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, w piątek rozpoczynają się wakacje dla 13 855 tyskich uczniów. Jest wśród nich ponad 9,5 tys. uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2020/2021  do 24 tyskich publicznych szkół podstawowych oraz ponad 4350 uczniów liceów, techników i szkół branżowych.

– To był trudny rok dla dyrektorów, nauczycieli i samych uczniów – mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych. – Trzeba było przystosować się do nowej rzeczywistości pandemicznej. Cieszę się, że to trudne doświadczenie skłoniło do innej aktywności oraz podnoszenia poziomu kompetencji informatycznych i uczniów, i nauczycieli. Życzę wszystkim uczniom i pracownikom oświaty udanych i bezpiecznych wakacji. Wracajcie z nową energią do szkół we wrześniu!

W ramach oferty „Lato w mieście” (szczegóły na https://umtychy.pl/lato), dzieci mogą wziąć udział w półkoloniach organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury, Szkołę Mistrzostwa Sportowego, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 oraz Park Wodny Tychy.

– Zainteresowanie półkoloniami było tak duże, że w filii Miejskiego Centrum Kultury w Urbanowicach uruchamiamy dodatkowe turnusy – informuje Małgorzata Król, dyrektor MCK w Tychach. – W sumie zaplanowaliśmy ich 22, w każdym weźmie udział 15 osób.

Reklama

Oprócz tego, jak słyszymy, Młodzieżowy Dom Kultury w Tychach organizuje 4 turnusy półkolonii, w każdym weźmie udział 34 dzieci. W półkoloniach organizowanych przez Wodny Park Tychy weźmie udział ponad 60 osób.

(pp)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here