Piątkowe porażki z Lechem i Wisłą

0
Ryszard Tarasiewicz; fot. arcmp

Piłkarze GKS Tychy, przebywający na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, w piątek 12 lipca rozegrali dwa mecze sparingowe z drużynami Ekstraklasy: Lechem Poznań i Wisłą Płock.

W pierwszym meczu rozegranym przed południem w Opalenicy GKS Tychy przegrał z Lechem Poznań 1:3 (0:3). Klasycznym hat-trickiem popisał się napastnik Kolejorza  – Rosjanin Timur Żamaletdinow. Honorowego gola dla GKS-u, grającego w mocno młodzieżowym składzie strzelił testowany Francuz Mathieu Scalet. 22-latek wykorzystał zagranie Jakuba Piątka i wykończył akcję GKS.

Lech Poznań – GKS Tychy 3:1 (3:0)
1:0 – Timur Żamaletdinow (9)
2:0 – Timur Żamaletdinow (17)
3:0 – Timur Żamaletdinow (42)
3:1 – Mathieu Scalet (80)

GKS Tychy: Marek Igaz (63. Adrian Odyjewski) – Maciej Mańka (46. Bartosz Szeliga), Mateusz Pańkowski, Łukasz Sołowiej, Paweł Szołtys – Dominik Połap (63. Michał Staniucha), Jakub Piątek, Kacper Laskoś, Wojciech Szumilas, Wojciech Fadecki – Dawid Kasprzyk (46. Mathieu Scalet). Trener Ryszard Tarasiewicz.

***

Drugi sparing odbył się o 16.30 w Grodzisku Wielkopolskim. Tyszanie ulegli w nim ekstraklasowej Wiśle Płock 2:4.

Po pierwszej połowie Wisła prowadziła 2:0. Po przerwie GKS zdołał wyrównać i to w trzy minuty. W 52. minucie strzałem w długi róg popisał się Sebastian Steblecki, a w 55. minucie po zbyt lekkim podaniu Furmana do bramkarza Wisły z okazji skorzystał Mateusz Piątkowski.

Końcówka meczu należała jednak do płocczan. W 70. minucie z dystansu w okienko trafił Alen Stevanovic. Osiem minut później sędzia wskazał na „jedenastkę”. Po dośrodkowaniu zawodnika Wisły piłka dotknęła w polu karnym ręki piłkarza GKS-u. Tyszanie protestowali, w efekcie Łukasz Grzeszczyk i Marcin Biernat zostali ukarani żółtymi kartkami, a po chwili ten drugi po raz drugi obejrzał żółtą, a ostatecznie czerwoną kartkę. Czwartego gola Wisła zdobyła z karnego.

Podczas zgrupowania tyszanie rozegrali wcześniej mecze z ŁKS Łódź i Koroną Kielce. Oba przegrali 1:2.