Pniówek Pawłowice nie dał rady w Opolu

0
Lider tabeli był dla pawłowiczan za mocny (fot. Dominik Gajda)

Nie było niespodzianki w meczu zdecydowanego lidera III ligi z Pniówkiem Pawłowice. Piłkarze Jana Wosia przegrali w Opolu z Odrą 1:3, choć do 59. minuty wynik był bezbramkowy.

Opiekun Pniówka przy każdej nadarzającej się okazji powtarza, że jego zespół złożony jest niemal w całości z amatorów łączących grę w piłkę z normalną pracą. Zestawiając więc pawłowiczan z kroczącą po awans Odrą nie trudno było o wskazanie faworyta. Rzeczywiście od początku meczu zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy, ale oddać trzeba bardzo mądrą i skonsolidowaną grę w defensywie gości. Mimo kilku okazji opolanie nie potrafili pokonać Michała Podolaka i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 0:0.

Na pierwszego gola trzeba było czekać aż do 59. minuty. W polu karnym Pniówka powstało ogromne zamieszanie z którego skorzystał Łukasz Staroń i dał gospodarzom prowadzenie. Odpowiedź piłkarzy z Pawłowic była bardzo szybka, sześć minut później piłka trafiła przed szesnastkę do Michała Szczyrby, a ten precyzyjnym uderzeniem „uciszył” opolski stadion. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Prowadzenie dla Odry odzyskał uderzeniem głową Krzysztof Kiercz, a „kropkę nad i” postawił również głową Dawid Wolny, który uprzedził wychodzącego z bramki Podolaka.

Pniówek Pawłowice kolejny mecz rozegra u siebie. W sobotę, 9 kwietnia, do Pawłowic przyjedzie LZS Piotrówka. Początek o godzinie 16.00.

Jan Woś (trener Pniówka) Mój zespół został zepchnięty do defensywy w Opolu. Co prawda w pierwszej połowie dobrze się broniliśmy, ale to było za mało. Gdy wyrównaliśmy miałem nadzieję, że będzie nam łatwiej. Odra musiała ten mecz wygrać, a my tylko mogliśmy. Martwi mnie, że mając tak wysoki zespół tracimy bramki po stałych fragmentach gry.

Odra Opole – Pniówek 3:1 (0:0)

1:0 – Staroń 59.

1:1 – Szczyrba 65.

2:1 – Kiercz 74.

3:1 – Wolny 78.

Żółte kartki: Peroński, Wepa, Bodzioch – Goik, Zyzak, Przybyła, Polak, Kostecki.

Sędziował: Jakub Krajewski (Skoczów).

Odra Opole: Kleemann – Trznadel, Bodzioch, Kiercz, Peroński, Brusiło, Wepa, (54. K. Gancarczyk), W. Gancarczyk, Bella (68. M.Gancarczyk), Sypek (61. Kolanko), Staroń (72. Wolny).

Pniówek: Podolak – Przybyła (64. Oszek), Goik, Kulka, Szary – Adamek, Kostecki (86. Ciuberek), Szczyrba, Dadok, Polak (54. Węgrzyn) – Zyzak (60. Gałecki).