Reprezentacja Polski wygrała na stadionie w Tychach

0
Ewa Pajor odegrała kluczową rolę w zwycięstwie nad Serbią; fot. Łukasz Sobala

Dziś (27 października) na Stadionie Miejskim w Tychach odbył się mecz piłki nożnej kobiet w ramach Liga Narodów. Polska pokonała Serbię i objęła prowadzenie w grupie.

Do tej pory w Dywizji B Ligi Narodów Polki wygrały z Grecją (3:1) i Ukrainą (2:1). W piątek podopieczne trenerki Niny Patalon zmierzyły się w Tychach z Serbią. Stawką meczu było pierwsze miejsce w grupie.

Kluczową rolę w polskiej reprezentacji odegrała kapitan Ewa Pajor. W 17. minucie po jej zagraniu błąd popełniła zawodniczka Serbii, która skierowała piłkę do własnej bramki. Po golu samobójczym Polska wyszła na prowadzenie.

W 42. minucie Dominika Grabowska podała daleką piłkę, ponad linią obrony Serbii. Futbolówkę opanowała Ewa Pajor i znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką. Zawodniczka VfL Wolfsburg z powodzeniem wykończyła akcję. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla biało-czerwonych.

W 68. minucie biało-czerwone miały szanse na podwyższenie wyniku, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z bliska nie trafiła Tanja Pawollek.

W 76. minucie Serbki zdobyły gola kontaktowego. Jovana Damnjanović wygrała walkę o piłkę w polu karnym i oddała celne, płaskie uderzenie, tuż przy słupku polskiej bramki. Rywalki do końca walczyły o remis, ale nie udało się im to. Polki zostały liderkami grupy.