Ruszył nabór wniosków w ramach programu pilotażowego „Przydomowa oczyszczalnia”. Do rozdzielenia 1 mln zł

0
fot. Pixabay
Reklama

W ramach programu pilotażowego „Przydomowa oczyszczalnia” Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczął przyjmowanie wniosków dotyczących kupna i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności nie większej niż 7,5 m3/d.

Beneficjentami programu są osoby fizyczne – właściciele (współwłaściciele) nieruchomości (w tym także właściciele/współwłaściciele budynków mieszkalnych na nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste) położonych na terenie województwa śląskiego, do których będą przyłączane przydomowe oczyszczalnie ścieków. Formą dofinansowania jest dotacja w wysokości do 50 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 8 tys. zł. Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie (w formie dotacji) wynosi 1 mln zł.

Od 1 lipca 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku wnioski wraz z załącznikami można dostarczać pocztą, przesyłką kurierską lub osobiście do siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19. Termin ten może być skrócony zgodnie z pkt 5.2. i 5.3. regulaminu (wcześniejsze zakończenie/wstrzymanie naboru).

Wnioski wraz z załącznikami należy sporządzić na obowiązujących formularzach (dostępnych na stronie internetowej Funduszu www.wfosigw.katowice.pl w zakładce: Dofinansowanie zadań / Ochrona Wód / PROGRAM PILOTAŻOWY Przydomowa oczyszczalnia). O terminie wpływu decyduje data dostarczenia do WFOŚiGW w Katowicach.

Wnioski rozpatrywane będą w oparciu o: Regulamin naboru wniosków i udzielania dofinansowania w ramach programu pilotażowego „Przydomowa oczyszczalnia”; program pilotażowy „Przydomowa oczyszczalnia”.

Reklama

Kontakt z Zespołem Gospodarki Wodnej i Ochrony Powierzchni Ziemi: tel. 32 60 32 341, 32 60 32 342, 32 60 32 343, 32 60 32 344, 32 60 32 345, 32 60 32 261, 32 60 32 230.

– Najprostszym i najwygodniejszym sposobem odprowadzania ścieków jest oczywiście kanalizacja miejska – mówi Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. – Niestety, w naszym regionie jest wiele gmin, których mieszkańcy borykają się z brakiem sieci centralnej. I nic nie wskazuje na to, żeby kiedykolwiek mogła powstać, ze względu na ukształtowanie terenu oraz związane z tym gigantyczne koszty i nieopłacalność inwestycji.

(pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj