Sezonowe rekordy zakażeń w Tychach, powiecie pszczyńskim, województwie i kraju

0
Tychy; fot. ilustr. ZB
Reklama

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 21 października, że zanotowano rekordową w tym sezonie liczbę zakażeń koronawirusem m.in. w Tychach, powiecie pszczyńskim, całym województwie śląskim i w Polsce.

Strona internetowa, na której Ministerstwo Zdrowia podaje codziennie raport epidemiczny, była wczoraj (20 października) nieczynna. Według dzisiejszego (21 października) raportu MZ, w całej Polsce zanotowano 5592 nowe przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2. To sezonowy rekord zakażeń w kraju; na COVID-19 zmarło 46 osób.

W  województwie śląskim zanotowano 288 zakażeń (to nowy sezonowy rekord w regionie, poprzedni padł 19 października – 173 zakażenia) i jeden zgon (w Jastrzebiu).

W rejonie PSSE Tychy (czyli na obszarze Tychów i powiatów mikołowskiego, pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego) były w sumie 33 zakażenia – najwięcej od początku czwartej fali eppidemii. Rekordowa w  tym sezonie liczbę dobowych zakażeń zanotowano w Tychach (10) i powiecie pszczyńskim (18); w powiecie mikolowskim 3 osoby zaraziły się koronawirusem, a w powiecie bieruńsko-lędzińskim – 2. Suma wszystkich ofiar śmiertelnych epidemii w Tychach i powiatach mikołowskim, pszczyńskim i bieruńsko-lędzińskim nie zmieniła się i wciąż wynosi 849.

Liczba zgonów w kraju wzrosła do 76 300 (czyli o 46, w tym 32 zgony przy chorobach współistniejących z covid); liczba zakażeń zwiększyła się do 2 956 207 (o 5592). Wyzdrowiały do tej pory 2 679 824 osoby (wzrost o 2158).

Reklama

(pp)

Kolejne sezonowe rekordy zakażeń w województwie i w rejonie PSSE Tychy

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here